Corsair VS 450 ses sorunu

Soulsrabel3672

Hectopat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki gibi ses çıkarıyor, zarar verir mi ? Ve nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair'in VS Serisi kronik olarak sorunlu bişeye sürtmüyor. Fan bobini kronik sorunlu. Servise veriyorsunuz, serviside bunun sorunu yok diyor.

Corsair PSU'ların kronik sorunu olduğunu biliyorum, PSU alırken az daha bende Corsair alıyordum fakat yorumları okuyunca kronik ses sorununun olduğunu, bir süre sonra meydana çıktığını öğrendim. Sonrasında iyice araştırmalarıma devam edip %89 verimlilikte çalıştırmak için 700W FSP Hydro aldım.

PSU'ların anladığım kadarıyla genelinde olabilecek bir problem, sürekli tam güçte çalıştırmaktan olduğunu düşünüyorum. Her zaman aldığınız PSU'nun en az 100W fazlalığı olsun. 450W PSU almışsın, sistemini bilmiyorum. O sana 400W olarak geri dönse, en fazla 300W falan kullanman lazım. Her şeyden önce alacağın malı internette araştırmak bu tarz durumların önüne geçmek için çok etkili oluyor, sistemi emanet ettiğimiz bir parçada da kaliteden şaşmamak gerek diye düşünüyorum.

Bu sorunu fan değişimi ile çözenlerin olduğunu da okumuştum, yanılmıyorsam 12 CM fan mevcut içerisinde, fanını değiştirdiklerinde fan sesi problemi çözülüyor fakat ikinci kronik sorun olan coil whine veya benzeri garip seslerin çözümü yok diye biliyorum. İsterseniz bir servise gönderin onlar değiştirsinler ve temizlesinler, garantisi yok ise siz veya anlayan birinin bakması mantıklı olacaktır.

Kronik sorunlu demekten ne zevk alıyorsunuz anlamıyorum. Sağır sultan bile biliyor onu artık. Kronik sorunlu diyenler de zaten sorunun ne olduğunu bile bilmeden ezbere konuşuyor.

Bu güç kaynağının kronik sorunu; hatalı bir fan kullanılması. Yeni serilerde onu da düzelttiler sanırım. Başka da sorunu yok. Çıktığı zaman fiyatına göre en ideal modellerden biriydi.

Konudaki sorunun da çözümü; güç kaynağı fanı yukarı bakacak şekilde monte edilecek ya da fanı ses yapmayan standart bir fan ile değiştirilecek.

Corsair PSU'ların kronik sorunu olduğunu biliyorum, PSU alırken az daha bende Corsair alıyordum fakat yorumları okuyunca kronik ses sorununun olduğunu, bir süre sonra meydana çıktığını öğrendim. Sonrasında iyice araştırmalarıma devam edip %89 verimlilikte çalıştırmak için 700W FSP Hydro aldım.
Corsair'in VS serisinde var bu olay. Tüm Corsair PSU'larda yok yani, o yüzden bir ürün önerirken daima söylediğimiz sadece marka değil model önerin diyoruz. Kendim Corsair RM750x kullanıcısıyım, sistemim i7700K, 480 crossfire ve memnunum. (y)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı