Corsair vs HyperX RAM

HeilTurk

Hectopat
Merhabalar konuyu doğru yere açmışımdır umarım arkadaşlar ben tek slot 8 GB RAM kullanıyorum Corsair olanı 2. Slota RAM alacağım ama Corsair'in bu modelleri şu an Türkiye'de 500 TL civarı HyperX Fury model ise 307 TL civarı açıkçası pek anlamıyorum resimlerini bırakacağım aralarında bir fark yok ise HyperX'i alacağım sorum aralarında bir fark var mı yok mu? Teşekkürler şimdiden hepinize.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2019-07-02-16-15-04.png
    Screenshot_2019-07-02-16-15-04.png
    263,2 KB · Görüntüleme: 128
  • Screenshot_2019-07-02-16-14-21.png
    Screenshot_2019-07-02-16-14-21.png
    203,1 KB · Görüntüleme: 122
Son düzenleyen: Moderatör:
Tek modüle ek 2. RAM alıp takarken bazen uyumsuzluk oluyor. Genelde tavsiyem 2x8 modül kit alıp takmanız ve eski RAM'i satmanız. Fiyat karşılaştırmasında da hem frekansa, hem CL değerine bakın CL14 çok iyi, CL15 iyi, CL16 normaldir örneğin. CL düşükse daha pahalıdır. Aynıysa frekans ve CL yine fark olabilir ancak özel bir sistem, uyumluluk ya da özellik (Samsung B-Die vb.) tasarlamıyorsanız hesaplı olanı alabilirsiniz.

Özür dilerim arkadaşlar derdimi yanlış anlattım galiba hani 2 resim attım ya oraya 2 üründen corshair olandan bende 1 adet mevcut sisteme takılı 2. Ram i alacağım ama 2. Resimdekide 2666 mhz ve cl 16 benim evdekide aynı yani hyperix uygun fiyatlı onu alıp evdek corshair in yanına taksam uyumlu olur mu benim bilmediğim farklılıkları var mı onu soruyorum ?

CL ve frekans uyuyorsa uyumlu olması gerekir, ancak garantisi yoktur. Aynı marka RAM'lerden aynı özelliklerde alıp taktığımızda çalışmadığını da gördük daha önce. Denediğinizde görüyorsunuz.

CL ve frekans uyuyorsa uyumlu olması gerekir, ancak garantisi yoktur. Aynı marka RAM'lerden aynı özelliklerde alıp taktığımızda çalışmadığını da gördük daha önce. Denediğinizde görüyorsunuz.
Anladım çok teşekkürler sonuç olarak hyperx modelide aynı frekans ve cl denemeden anlayamayacağız uygun fiyatlı olanı almak en mantıklısı gibi duruyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı