Corsair VS550 550W kronik sorunlu mu?

Hüseyin Boz

Decapat
Makaleler
2
1 Ay önce yeni sistem topladım. Corsair Spec-Delta kasa içinde gelen belirttiğim ve görsel olarak atacağım PSU'yu kullanıyorum. Fakat 2 3 gündür sanki kablo bir fana değince çıkan ses gibi ses duyuyordum. Bugün kasayı söktüm bu ses güç kaynağından geliyor. Sizce kronik sorun olan PSU'ya mı sahibim, diğer parçalara zarar verir mi? Ses beni çok fazla rahatsız etmiyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-02-19-18-15-27-665_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2020-02-19-18-15-27-665_com.miui.gallery.jpg
    281,9 KB · Görüntüleme: 420

Aynı sorunu şimdi tekrar yaşadım şom ağzım :(
sizin bahsettiğiniz de bu muydu?
Yapacak bir şey var mı ya sesi biraz rahatsız edici. Bir zararı var mı acaba @kaiser soze @KuoNN

Hocam vallahi aynı sorun bende. Vurunca düzeliyor. Sistemi yeni açınca oluyor. Yük altına girdikten sonra tekrar olmuyor. Ama birebir aynı sorunu yaşıyorum. Bir ara düzeldi sonra kasayı tekrar yan yatırdım SSD takarken yine oldu.Net fandan geliyor. Garanti bakarız dedi. Ama üşendim açıkçası fandan olduğu bildiğim için uğraşmadım.

Hocam vallahi aynı sorun bende. Vurunca düzeliyor. Sistemi yeni açınca oluyor. Yük altına girdikten sonra tekrar olmuyor. Ama birebir aynı sorunu yaşıyorum. Bir ara düzeldi sonra kasayı tekrar yan yatırdım SSD takarken yine oldu.Net fandan geliyor. Garanti bakarız dedi. Ama üşendim açıkçası fandan olduğu bildiğim için uğraşmadım.
Benim garanti ağustos ayında bitiyor. İleride sorun yaratabilecek bir şey değilse ben de biraz üşengeçim bu konularda. Tatile gitmeyi düşünüyorum temmuzda, belki o ara gönderebilirim ama İncehesap bu tarz şeylere ne kadar sürede bakıyor bir bilgim yok. Bir de ben ekran kartını bilgisayara takarken bile zorlanan birisiyim psu'yu nasıl çıkarıp paketleyeceğim hiçbir fikrim yok.

Benim garanti ağustos ayında bitiyor. İleride sorun yaratabilecek bir şey değilse ben de biraz üşengeçim bu konularda. Tatile gitmeyi düşünüyorum Temmuz'da, belki o ara gönderebilirim ama İncehesap bu tarz şeylere ne kadar sürede bakıyor bir bilgim yok. Bir de ben ekran kartını bilgisayara takarken bile zorlanan birisiyim PSU'yu nasıl çıkarıp paketleyeceğim hiçbir fikrim yok.

Hocam ince hesap direk ilgileniyor o konuda sıkıntı yok. Maalesef içini açıp fanı düzeltirler. Yenisi verilmez değmez bence. Yeni verseler bile kronik sıkıntı var 1 yılda çıkmaz 3 yılda çıkar belli olmaz.

Geri
Yukarı