Corsair VS550 80+ Sesli Çalışıyor

tprktkts

Hectopat
İyi akşamlar. Belirtmiş olduğum güç kaynağımdan tık tık tık diye sesler duyuyorum. Sistemimde bir HDD bulunmamaktadır. Aynı zamanda aynı sesten dolayı güç kaynağımı garantiye yollamıştım. Değişim uygulandı fakat o sesin yeniden gelme ihtimali var mıdır ya da bu sesin farklı parçadan gelme ihtimali?

Başka hangi parçadan gelme ihtimali olabilir ki? Bu tarz ses bir HDD'den bir de PSU'dan gelebilir. Aynı zamanda PSU'mun fan sesi de az sesli traktör sesi gibi.

HDD'den gelebilir, ekran kartından gelebilir. Sen yine de sesin kaynağını tam olarak öğren.

Kasanın yan camını açsan yeterli olur zaten.

Bir de bu ses ne zamanlar oluyor?

Başka hangi parçadan gelme ihtimali olabilir ki? Bu tarz ses bir HDD'den bir de PSU'dan gelebilir. Aynı zamanda PSU'mun fan sesi de az sesli traktör sesi gibi.

HDD'den gelebilir, ekran kartından gelebilir. Sen yine de sesin kaynağını tam olarak öğren.

Kasanın yan camını açsan yeterli olur zaten.

Bir de bu ses ne zamanlar oluyor?

Konu sahibi HDD kullanmıyorum demişti. Kulağınızı güç kaynağına yaklaştırın ve dinleyin. Eğer ses güç kaynağından geliyor ise ses çok fazla artacaktır ve otomatikmen anlayacaksınızdır.

Ekran kartımı garantiye yolladım, bir problem çıkmadı. Belirttiğim gibi sistemimde bir hdd bulunmamakta. Daha önceden de geliyordu, PSU'm değiştiğinde ses 1 ay kadar gelmedi. Yani yeni PSU ile 1 aydır kullanıyorum, ses bugün tekrar gelmeye başladı. Başka bir parça olsa idi her şekilde kendini yakın zamanda tekrarlardı.
Konu sahibi HDD kullanmıyorum demişti. Kulağınızı güç kaynağına yaklaştırın ve dinleyin. Eğer ses güç kaynağından geliyor ise ses çok fazla artacaktır ve otomatikmen anlayacaksınızdır.
Ses dediğiniz gibi durup dururken bir anda şahlanıyor, tekrar düşüyor ve tekrar artıyor. Bir süre sonra durup yeniden başlıyor.

Ben de aynı PSU'yu kullanıyorum. Aynı şekilde fandan tık tık tık ses geliyordu ve gayet sesliydi. PSU fanını üste bakacak şekilde kasaya monte ettim ve sorun çözüldü.

Geri
Yukarı