Corsair VS550 Ses sorunu

Berkay4154

Kilopat
Merhaba, arkadaşlar dün ekran kartı fanlarını ve diğer fanları sessize aldım. 1-2 aydır fanlar biraz yüksek ses de çalışıyordu ondan fark mı etmedim? Yoksa yeni mi oldu? Orasını anlamadım. Başta CPU fanı sandım ama ses PSU'dan geliyor, fan sesi sandım ama pek ona da benzemiyor.
Not: Kasayı toplayalı 1-1,5 oldu. PSU: Corsair VS550 2018 modeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimde aklıma o geldi acaba güç kablosu tam oturmadığı (1-2 mm bir boşluk var ama diğer kablolarda da aynısı oluyor. O yüzden pek önemsemedim) için bobinden mi oluyor, dedim? Ama emin olamıyorum egzoz fanını 1000 rpm üstüne çıkarınca tolere ediyor ama uzun vade de sıkıntı çıkarır mı diye düşünmeden de edemiyorum?

Fan devrini attırdım. Tabiri caizse zangırtı sesi yerine daha katlanılabilir bir ses. :p
Sorun yok, VS 650 kullanıyorum takırtı sesi var. Fandan kaynaklı ses hariç bir sorun çıkartmıyor 2 yıldır.
Umarım benimki de çıkarmaz. Önceden bu sorunlar yüzünden revize edildi denmişti ama yine benzer sorunlar mevcut demek ki.
Sorun yok, VS 650 kullanıyorum takırtı sesi var. Fandan kaynaklı ses hariç bir sorun çıkartmıyor 2 yıldır.
Telefon yanımda değildi de şimdi çektim. (ses çıksın diye baya dibine girdim tabi bu kadar çıkmıyor )
Sizde olan ses buna mı benziyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Evet, hatta sizde oluşan ses daha yumuşak denebilir. Bende fandan çok daha sert takırtı geliyor. Problem yok ses haricinde.

Hocam, bence ses abartılacak seviyede değil, ilerde ise sorun olacağını sanmam.

Fan sesinden videoda pek duyulmuyor ama kasanın önünde durunca fan sesi yerine o "rrrr" sesi geliyor özellikle PC açıkken bir iş yapınca rahatsız ediyor. (etrafta ses olunca zaten duyulmuyor) Kullanmayı deniyorum malum git-gel yapması, bekleme süresini falan düşününce pek göndermekte istemiyorum umarım bir sıkıntı çıkarmaz. Sözde 2018 modeli...
Not: Konuyla ilgili bildirim gelmemiş. Konuya bir bakayım dedim yazıları şimdi gördüm, kusura bakmayın.

Fan sesinden videoda pek duyulmuyor ama kasanın önünde durunca fan sesi yerine o "rrrr" sesi geliyor özellikle PC açıkken bir iş yapınca rahatsız ediyor. (Etrafta ses olunca zaten duyulmuyor) kullanmayı deniyorum malum git-gel yapması, bekleme süresini falan düşününce pek göndermekte istemiyorum umarım bir sıkıntı çıkarmaz. Sözde 2018 modeli...
Not: Konuyla ilgili bildirim gelmemiş. Konuya bir bakayım dedim yazıları şimdi gördüm, kusura bakmayın.

Hocam ben de Corsair vs 550W 80+ guc kaynagini almayi dusunuyorum, şu anki yorumlariniz nedir PSU ile alakali
link:CORSAIR VS SERİSİ (2018 VERSİYON) 550W 80PLUS GÜÇ KAYNAĞI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Yeni konular

Geri
Yukarı