Corsair VS650 2018 Model: CP-9020172-EU

Merhaba. Yaklaşık 5 senedir bende kullanıyorum. 2 aydır bilgisayarı ilk çalıştırdığım zaman 5 dakika kadar ses yapıp kesiliyordu fazla umursamamıştım. Birkaç gün önce kasayı temizledim ses şiddeti biraz daha arttı ve süresi uzadı diyebilirim. Fanı değiştirmeyi düşünüyorum. Birde kasa fanları 3 pin oluyor güç kaynağının fanı 2 pin diye biliyorum ama molex bağlantılı fan alıp, molex bağlantısını iptal edip eski fanın kablosunu mu lehimlemek gerekir yoksa 3 pin fanda uyumlu olur mu? Önerebileceğiniz bir fan var mı? 3 pin uyumlu olursa ben bu fanı düşünmüştüm.

Öneriniz yok mu? @MF

Merhaba,

Bazı sistemlerde kullandığımız vs serisi Corsair PSU'larla ilgili yorumlar gelmekte, kalite kaygısına yönelik olarak. Daha önce VS450 model PSU kullandık ve hiçbir sorun yaşamadık. Bu sistemdeki VS650'de bir sorun yaşatmadı lakin yine de şu bilgiyi aktarmak istiyoruz: Bu PSU'nun farklı sürümleri mevcut:

• CP-9020098-EU
  • CP-9020172-EU
QP'nin belirttiği üzere CP-9020172-EU modeli 2018 sürüm. Biz bu konunun doğruluğunu araştırdık ve Corsair'in sitesinde de benzer şekilde listelendiğini gördük:

Bu model VS Series Config 2018 olarak geçiyor:

VS Series™ VS650 — 650 Watt 80 PLUS® White Certified PSU (EU)

Bu ise eski model:

VS Series™ VS650 — 650 Watt Power Supply (EU Plug)

Bu vs konusunu da böylece çözüme kavuşturduğumuza inanıyorum. Boost marka PSU'lar ile sistemlerin topladığı ülkemizde kendi kullanmayacağımız ürünleri size tavsiye etmek istemiyoruz. Geçmişte vs serisi bazı kullanıcıların başını ağırtmış olabilir lakin dediğimiz gibi biz VS450 ile de sistem topladık, VS650 ile de, sorun yaşamadık.

Yakın zamanda bir PSU testimiz de gelebilir. Onun da bilgisini vermiş olalım bu vesile ile.

Sevgiler.

Sen Enis Kirazoğlu videosundaki Frisby marka kasa ve PSU'yu açıkla Recep!

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı