Corsair VS650 PSU'nun giriş yerinden cızırtı geliyor

felezz

Decapat
Daha fazla  
Bugün anakart ve işlemci değişimi yaptım. Ondan sonra çalıştırdığımda güç kaynağının fiş yerinden cızırtı geldiğini gördüm. Daha önce hiç böyle olmamıştı ya da ben fark etmedim. Sebebi nedir? Güç kaynağım Corsair VS650. taktığım anakart B450M-K, işlemci Ryzen 5 5600.

Bağladığınız kabloda gevşemişlik gibi bir problem olabilir. Başka bir kablo ile test edin. Eğer sorun devam edecek olursa içindeki parçalardan birisi zarar görmüş olabilir ya da ağır yükte olabilir.

Bağladığınız kabloda gevşemişlik gibi bir problem olabilir. Başka bir kablo ile test edin. Eğer sorun devam edecek olursa içindeki parçalardan birisi zarar görmüş olabilir ya da ağır yükte olabilir.

3 farklı kablo ile denedim aynı sorunu yaşadım. Anakart ve işlemci değiştirmekten başka bir şey yapmadım. 650wat Ryzen 5 5600 ile GTX 1060ı karşılar diye düşünüyorum.

3 farklı kablo ile denedim aynı sorunu yaşadım. Anakart ve işlemci değiştirmekten başka bir şey yapmadım. 650wat Ryzen 5 5600 ile GTX 1060ı karşılar diye düşünüyorum.

Evet karşılar. Az önce bir arkadaşımın PSU sorunu vardı 650 watt PSU önermiştik. O zaman PSU'da problem olabilir başka bir PSU ile yapabilirseniz deneyin derim.

Geri
Yukarı