Elektronik COSORI Hava Fritözü 1700-Watt Max XXL 5,5 L ve Tristar Airfryer XXL indirimde

4.5L olanın fiyat iyiymiş 1 litre için fiyat farkı verilir mi? Tartışılır.

111.jpg

Satıcı Amazon Türkiye olmasıda avantaj bence.

Cosori 5,5 litre olanın Amazon'da paylaşılan bazı yorumlarını paylaşıyorum.

"Ürünü zevkle kullanıyorum ama haznedeki boya atmaya başladı bunun için bana destek olur musunuz.?"

"Ürünü 2022 yılı Temmuz ayında satın aldık. Çok iyi pişiriyor. Bütün tavuk bile pişirdik. Ancak tek sorunu haznenin çok 1 ay geçtikten sonra yavaş yavaş soyulmaya başlaması. Yapışmaz özelliğini kaybetmese de sinir bozucu bir durum. İnsan sağlık açısından endişelenmiyor değil."

"Cihazı aslında çok isteyerek aldım ve 2 günde elime ulaştı. Malzeme kalitesi vs fiyatının çok üzerindeydi. Severek de kullanıyorduk. 3,5 kişilik bir aile olduğumuz için bazı senaryolarda hacmi yetmiyordu. Onun dışında pişirme hızı, lezzeti vs gayet güzeldi. Malesef 1. haftasında sadece yumuşak sarı süngerle yıkamamıza ve hiç bulaşık makinesine atmamamıza rağmen sepet içerisinde noktasal kaplama soyulmaları oldu ve günler içerisinde büyümeye başladılar. Cihazı uzun yıllar kullanmak istediğimizden dolayı, bu yaşanan olay geleceği çok göremememize neden oldu. malum Türkiyede yedek parça desteği vs yok. Belki sağlık açısından sorun olmadığı söyleniyor olabilir ama çocuğuma o şekilde yapılan yemekleri yedirmek istemedim. İade sürecini başlattım. DHL kargo evden aldı, 2 günde amazon merkezine teslim edildi ve param aynı gün iade oldu. Satış ve sonrası destek konusunda Amazon'a hayran kaldım. Eminim ki türkiyeden bir cihaz almış olsak başka firmalar bunu kullanmışsınız ya da siz soyulmasına neden olmuşsunuz deyip iadeyi reddederdi. Alacak kişiler hiç düşünmesin, geri kalan konularda philipsten hiç bir eksik kalır yanı yok."

"Çok güzel pişiriyor memnunum ama iç haznesi yumuşak süngerle yıkandığı halde soyuldu.Bu duruma çok şaşırdım.Garanti için ne yapmam lazım,yardımcı olur musunuz?"
(Bu yorumu 12 kişi faydalı bulmuş."

Bu arada bu ürünün kutu içeriğinde eskiden ızgara teli ve şiş çıkıyormuş yalnız artık yeni siparişlerde çıkmıyormuş.

Ben de Airfryer arayışı içerisindeyim. Daha öncesinde hiç satın almadım. Uzun süredir araştırıyorum, bir fiyat sınırım da yok, kaliteliyse ve parasını hakediyorsa her türlü fiyatı verebilirim ama bu ürünü sanırım kronik soyulma sorunu var. Bile bile lades demeye gerek yok diye düşünüyorum. Şöyle bir durum da var; bu ürünün Amazon'da 35.000 değerlendirmesi var, yorumlar çoğunlukla olumlu ama bence ürün kronik sorunlu.

Ürünün türkiye'de garantisi geçerli değil. Teknik servis yok. Arıza olduğunda tamiri veya yedek parça değişimi mümkün değil. Bunu göze alaraktan satın almanızı öneririm.

Ürünün türkiye'de garantisi geçerli değil. Teknik servis yok. Arıza olduğunda tamiri veya yedek parça değişimi mümkün değil. Bunu göze alaraktan satın almanızı öneririm.

Fritözlerin kullanım ömrü yasal mevzuata göre 7 senedir. Diyelim ki cihaz 4 sene sonra bozuldu. Ücreti mukabilinde cihazı tamir etmek zorundalar. Tamir, yedek parça temini gibi konuları sağlayamıyorlarsa ürünün ücretini veya aynı veya bir üst modelini vermek zorundalar. Tabi gerçi o zamana kadar oluşacak enflasyonla 4 sene sonra o paraya 1 paket naneli sakız alınabilme ihtimali var o da ayrı konu. Bu durumda da süreç uzun bile sürse tutar iadesi değil de ürün muadili ya da bir üstünü talep edebilirsiniz, Tüketici Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi aracılığıyla.

Fritözlerin kullanım ömrü yasal mevzuata göre 7 senedir? Diyelim ki cihaz 4 sene sonra bozuldu. Ücreti mukabilinde cihazı tamir etmek zorundalar. Tamir, yedek parça temini gibi konuları sağlayamıyorlarsa ürünün ücretini veya aynı veya bir üst modelini vermek zorundalar. Tabii gerçi o zamana kadar oluşacak enflasyonla 4 sene sonra o paraya 1 paket naneli sakız alınabilme ihtimali var o da ayrı konu. Bu durumda da süreç uzun bile sürse tutar iadesi değil de ürün muadili ya da bir üstünü talep edebilirsiniz, tüketici hakem heyeti veya tüketici mahkemesi aracılığıyla.

Müşteri hizmetleri ile konuştum. Ürünün yurt dışı satın alınımından hiçbir farkı yok. Bence mevzuata aykırı iş yapıyorlar. Ürünün Türkiye'de geçerli garantisi yok. Teknik servis tamir onarım vs. yok. Sadece arıza durumunda iade alıyorlar. Bu ürünü 1 sene önce almış olsaydınız 1800 TL ödeyecektiniz ve bu tutar üzerinden ödeme yapılacak. Değişim yapmak zorunda değiller. (ki amazon'da değişim diye bişey yok, bilen bilir) İsteyen müşteri hizmetlerine sorsun. 2 sene garanti var yazıyor ama doğru değil. Amazon'u ne kadar çok beğensem bu konuda beğenmedim. Mevuzata aykırı satış yaptıklarından ileriye dönük sıkıntı yaşanmaması için şikayette bulunacağım.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben şimdi sipariş ettim de bu garanti olayını şimdi gördüm. Bir problem oluşturur mu iptal edeyim mi?

Arkadaşlar ben şimdi sipariş ettim de bu garanti olayını şimdi gördüm. Bir problem oluşturur mu iptal edeyim mi?
Amazon Türkiye satıyor ben sorun olacagını dusunmuyorum açıkçası. Benim aldıgım beyaz modeli 36bin kişi satın almıs neredeyse 5 yıldız. Amazon sıfırını gonderir gerekrise hediye çeki verir ama musterisini mağdur etmez ben çok güveniyorum, burayı Vatan Bilgisayar Teknosa N11 falan mı sandınız bilmiyorum:)

Ürün elime ulaştı aksam denerim bakalım heyecanlıyım:)

Amazon Türkiye satıyor ben sorun olacagını dusunmuyorum açıkçası. Benim aldıgım beyaz modeli 36bin kişi satın almıs neredeyse 5 yıldız. Amazon sıfırını gonderir gerekrise hediye çeki verir ama musterisini mağdur etmez ben çok güveniyorum, burayı Vatan Bilgisayar Teknosa N11 falan mı sandınız bilmiyorum:)

Ürün elime ulaştı aksam denerim bakalım heyecanlıyım:)

Amazon'un TR de ki en iyi satıcı olduğunu ben de biliyorum. Ürünün TR de garantisi olmaması biraz hayal kırıklığı o kadar.

İlk yemeğimi yaptım basit ve kolayda olsa gayet memnun kaldım yaglı kagıt içinde yaptım çok güzel pişirdi, cihaz çok gürültülü değil rahatsız etmıyor yaglı kagıdı kaldır at içi tertemiz gayet pratik, sanırım bu cihazda Wi-Fi ozelliği yok varsa da ben açamadım. Memnunum iyi ki almışım paylaşan arkadaşa teşekkür ederim. Hiç aklımda yokken bu cihazı almamı iyi ki sağlamışı:)

Yeni konular

Geri
Yukarı