Cougar CMX-700W 80+ PSU Ekran Kartıma Bağlantısı Nasıl Olmalı?

kyoraku

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
.
Herkese iyi akşamlar.

GTX 760'dan RTX 2070 Super ekran kartına geçeceğim.

Cougar CMX-700W 80+ Bronze sertifikalı, 5 yıldır çok memnun şekilde kullandığım PSU'm var.

Yeni ekran kartım 8+8 pin güç girişli.

Güç kaynağımın 12V çıkışı ise çift kanaldan.

Kanal başına 30A veriyor.

İki senaryorum var;

1) Şimdi ben PSU'dan 8 pin ile ekran kartına kablo çeksem, single rail olmadığı için 30A düşük gelir mi?

Şöyle bir kablo ile tek kırmızı çıkıştan gelip ekran kartının 8+8 girişine takmaktan bahsediyorum:
cabbbısı.JPG

2) 2 farklı 8 pin kablo ile 2 kırmızı girişten ayrı ayrı ekran kartına gelsem bir sorun oluşur mu?

Şu kablodan 2 adet:
asfd Alıntısı.JPG

PSU bu şekilde:
78388130_561793057712071_6814126384319823872_n.jpg

PSU değerleri:
17-553-003-07.jpg

Bu konuda PSU'nun kutusundan çıkan kabloları tavsiye edecektim.
Yabancı forumlarda multi rail psu’larda güç yetersizliği olabildiği, onun için ekran kartının 2 girişine 2 ayrı çıkıştan kablo çekmek gerektiğini vs okumuştum ama çok kaynak bulamadım.

Yabancı forumlarda multi rail psu’larda güç yetersizliği olabildiği, onun için ekran kartının 2 girişine 2 ayrı çıkıştan kablo çekmek gerektiğini vs okumuştum ama çok kaynak bulamadım.
Mümkünse 2 kablodan ayrı ayrı güç aktarımı yaptırtın bir kablo yetersiz gelebilir. Size söyle bir örnek vereryim bende 6+8+8'lik bir bağlantı var ne kadar kötü bir görüntü oluştursa da ayrı ayrı kullanmak zorundayım çünkü güç yetersiz kalıyor. Ayrıca kişisel tavsiyem yeni bir PSU almanız.

Mümkünse 2 kablodan ayrı ayrı güç aktarımı yaptırtın bir kablo yetersiz gelebilir. Size söyle bir örnek vereryim bende 6+8+8'lik bir bağlantı var ne kadar kötü bir görüntü oluştursa da ayrı ayrı kullanmak zorundayım çünkü güç yetersiz kalıyor. Ayrıca kişisel tavsiyem yeni bir PSU almanız.
Yeni güç kaynağı ne için?
700W 80+ sertifikalı bir güç kaynağı, kartın sitesinde önerilen de 600-650W, başka bir eksikliği mi var?

Yeni güç kaynağı ne için?
700W 80+ sertifikalı bir güç kaynağı, kartın sitesinde önerilen de 600-650W, başka bir eksikliği mi var?
5 yıldır kullandığını belirtiyorsun. PSU bilgisayarın kalbidir, kablolar da bilgisayarın damarları. Senin çok güçlü bacakların olsa ancak kalbin çabuk yoruluyorsa güçlü bacaklarının olmasının ne anlamı var sonuçta insan yaşlandıkça kalbi de yaşlanıyor . Burada da sistemi PSU besler ve bu kadar iyi bir ekran-kartını bu kadar eski(kötü değil) bir PSU'nun beslemesini uygun bulmuyorum . Bundan dolayı PSU'nu değiştirmeni öneriyorum.

İlk defa duyuyorum böyle bir şey. GTX 1080 Tİ kullanıyorum.
PSU'dan bir kablo geliyor. Ekran katına iki tane 8 pin takıyorum.

İlk defa duyuyorum böyle bir şey. GTX 1080 Tİ kullanıyorum.
PSU'dan bir kablo geliyor. Ekran katına iki tane 8 pin takıyorum.
Çoklu rail olan psu'larda sanırım güvenlik amaçlı, çıkışlar 2/3/4'e bölünüyor.
Sizin PSU tek kanallı ise, tek kanaldan atıyorum 60A verdiği için tek kablo ile kullanabilirsiniz.
Ama 3 rail varsa 20A-20A-20A olarak bölünmüşse, tek kablodan 20A geleceği için sıkıntı oluyor.
Onun için çoklu çıkış varsa ayrı ayrı kablo çekmek gerektiğini öğrendim,
ama bu sefer de PSU'yu kullanalı 5 sene olduğu için değiştirmenin daha mantıklı olacağını söylüyorlar :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı