Cougar Gemini S 600W 80+ alınır mı?

Bymax9

Hectopat
Arkadaşlar sistem için Ryzen 5600X ve MSI RTX 3060 Gaming Z Trio ekran kartı, anakart ASRock B450 Pro rev2, 2x8GB Corsair RAM'ler RGB yok, Kingston M.2 aldım kasa ve PSU fiyatları malum saçma sapan yerlere gitti ve şu an sistem için kasa bakıyorum 1800TL'ye bu kasa çıktı PSU da dahil 600W 80+ sertifikalı, forumda sorulmuş daha önce okudum tabii o zamanki fiyatlar farklıydı daha başka alternatifler uygun fiyata bulunabiliyordu ama şimdi bir kasa bir PSU ayrı ayrı olunca 2700-2800TL'ye çıkıyor fiyat. Ne dersiniz, kasa ve PSU nasıldır? Sorun veya sıkıntı çıkartır mı? Sisteme yeter mi? Ya da bütçeyi çok abartmadan başka bir model önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu pakette Cougar'ın XTC serisinden bir güç kaynağı bulunuyor. Giriş seviyesi ürünler içerisinde en makul seçeneklerden birisidir. Gemini S ise kalite olarak iyidir ama havadar olma açısından vasattır. Bunu da hesaba katmak gerekir. Harici bir güç kaynağı ve kasa kombinasyonu düşünüyorsanız maksimum bütçe sunmanız faydalı olur.

Bu pakette Cougar'ın XTC serisinden bir güç kaynağı bulunuyor. Giriş seviyesi ürünler içerisinde en makul seçeneklerden birisidir. Gemini S ise kalite olarak iyidir ama havadar olma açısından vasattır. Bunu da hesaba katmak gerekir. Harici bir güç kaynağı ve kasa kombinasyonu düşünüyorsanız maksimum bütçe sunmanız faydalı olur.
Bütçe konusunda aslında 2,5-3 e kadar çıkabilirim ama bunu böyle uygun fiyat görünce insanın aklını çeliyor artan prayla başka bişey tamamlanır dedirtiyor.

Bütçe konusunda aslında 2,5-3 e kadar çıkabilirim ama bunu böyle uygun fiyat görünce insanın aklını çeliyor artan prayla başka bişey tamamlanır dedirtiyor.
Anladım. Aşağıdaki gibi bir kombinasyon yapabilirsiniz. 3000 TL'yi bulmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı