Counter-Strike 1.6 (CS:1.6) tam ekranda 60FPS'i geçmiyor

Awlesterr

Femtopat
Daha fazla  
Her yolu denedim fakat bu sorun çözülmüyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Önce hangi çözümleri denediğimi söyleyeyim.

1- konsol komutları fps_max 9999 fps_override 1 ve 0'ı denedim olmadı ayrıca developer 1 ve 2 denedim olmadı gl_vsync 0 yaptım olmadı.
2- korsan yükledim denedim o da olmadı.
3- Regedit'ten Half-Life klasörünü sildim bu da olmadı.
4- NVIDIA ekran kartı sürücüsünü güncelledim olmadı + dikey senkronizasyonu kapattım bu da işe yaramadı (aynı işlemi program ekle kısmından da yaptım)
5- sonrasında kolay çözüm olan sil tekrar yükle yaptım fakat çözüme ulaşamadım.
6- en son format attım Windows 10 Home Single Language sürümünden Windows 10 Pro sürümüne yükseltim.

Bazı şeyleri yazmayı unutmuş olabilirim.
Oyun pencerelide istediğim FPS'i alıyor fakat pencereli oynaması çok zor ve çok kötü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal görüntü ayarında -stretchaspect yaz dene ama görüntü geniş olacaktır. Steam'de developer komutu yok bildiğim kadarıyla.

Sistem özellikleriniz nedir? Eskiden bazı Nvidia ekran kartlarında bu FPS kilitleme sorunu oluyordu. Steam versiyonunda normalde bu sorunun olmaması lazım.

Normal görüntü ayarında -stretchaspect yaz dene ama görüntü geniş olacaktır. Steam'de developer komutu yok bildiğim kadarıyla.

Kanka başlatma seçeneklerine -stretchaspect yazdım olmadı bu arada Steam CS 1.6 developer komudu var.

Sistem özellikleriniz nedir? Eskiden bazı NVIDIA ekran kartlarında bu FPS kilitleme sorunu oluyordu. Steam versiyonunda normalde bu sorunun olmaması lazım.

Ekran kartım GeForce 710M. İşlemcim i5 3230M. RAM'im ise 8 GB DDR3 1333MHz.

GeForce Experience yüklü ise ayarlarında FPS sabitleme gibi bir şey var. O ayarı kapatın.

Ayrıca bu ekran kartının sürücü desteği bitmiştir. Sürücüyü DDU ile kaldırıp, bağlantıdaki yazılım ile yükleyin. Konuda yorum olarak nasıl kullanılması gerektiğini anlatmıştım.

DDU ile önce Nvidia, sonra Intel GPU'yu kaldırın. Intel'i Windows update ile yükleyin. Sonrasında Nvidia sürücüsünü NvCleanstall ile yükleyin.

GeForce Experience yüklü ise ayarlarında FPS sabitleme gibi bir şey var. O ayarı kapatın.

Ayrıca bu ekran kartının sürücü desteği bitmiştir. Sürücüyü DDU ile kaldırıp, bağlantıdaki yazılım ile yükleyin. Konuda yorum olarak nasıl kullanılması gerektiğini anlatmıştım.

DDU ile önce NVIDIA, sonra Intel GPU'yu kaldırın. Intel'i Windows Update ile yükleyin. Sonrasında NVIDIA sürücüsünü nvcleanstall ile yükleyin.

Teşekkürler hemen deneyeceğim.

DDU ile önce NVIDIA, sonra Intel GPU'yu kaldırın. Intel'i Windows Update ile yükleyin. Sonrasında NVIDIA sürücüsünü nvcleanstall ile yükleyin.

Ekran Alıntısı.PNG

Hocam Intel'i Windows Update ile nasıl yükleyeceğim? Şu an bunlar var hepsini yükleyeyim mi?

Hocam yaptım fakat olmadı.

Sorunun çözümü Windows 10 Pro'dan kaynaklı Windows 10 Home Single Language geçtim sorun çözüldü.

Her yolu denedim fakat bu sorun çözülmüyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Önce hangi çözümleri denediğimi söyleyeyim.

1- konsol komutları fps_max 9999 fps_override 1 ve 0'ı denedim olmadı ayrıca developer 1 ve 2 denedim olmadı gl_vsync 0 yaptım olmadı.
2- korsan yükledim denedim o da olmadı.
3- Regedit'ten Half-Life klasörünü sildim bu da olmadı.
4- NVIDIA ekran kartı sürücüsünü güncelledim olmadı + dikey senkronizasyonu kapattım bu da işe yaramadı (aynı işlemi program ekle kısmından da yaptım)
5- sonrasında kolay çözüm olan sil tekrar yükle yaptım fakat çözüme ulaşamadım.
6- en son format attım Windows 10 Home Single Language sürümünden Windows 10 Pro sürümüne yükseltim.

Bazı şeyleri yazmayı unutmuş olabilirim.
Oyun pencerelide istediğim FPS'i alıyor fakat pencereli oynaması çok zor ve çok kötü.

Sorunun çözümü Windows 10 Pro'dan kaynaklı Windows 10 Home Single Language geçtim sorunum çözüldü Windows 8 de geçebilirsiniz sorun onda da çözülüyor fakat Steam Windows 8 desteğini kesti.

Son düzenleme:
Sorunun çözümü çok basit sağ tık özellikler uyumluluk uyumluluk modunu açınca Windows 8 kalacak şekilde uygula derseniz çözülüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı