Counter-Strike 2 deneyimi

Oyunu denedim, nefis olmuş. Aşırı akıcı, 128 tickrateden kat kat daha iyi bir tickrate sunuluyor. Zaten grafikler bir 5V5 FPS oyununun ulaşabileceği maksimum seviyede. Ayrıca silah ve vuruş hissiyatı muazzam. Onun dışında bazı yeniliklere gözün alışması lazım. Ben bir eksik göremedim, varsa da zaten şu an betada. Betadan çıkana kadar düzeltilir. Eski CS de Valorant'ı tokatlıyordu zaten ama bu sefer CS mi Valorant mı tartışması tamamen bitmiştir. Bu saatten sonra Valorant'ı savunan da bilgisayarı kötü olduğu için veya CS alamadığı için savunuyordur. Avrupa'da ve Amerika'da bundan sonra Valorant denen oyunun yüzüne bakılmaz.
Valve ekibinin eline sağlık mükemmel iş çıkartmışlar. Valorant da artık bundan sonra tek tük TR'de oynanır onun dışında esamesi duyulmaz.
Valorant Sırf CS2 çıktı diye bitecek bir oyun değil. Kendine has mekanikleri olan CS daha değişik bir oyun. Kitlesi azalır ama bitmez.

Milletin CS:GO'yu övüp Valorant'ı bitirme isteği de beni bitiriyor kim neyi oynamak istiyorsa oynasın birader size ne ya :D
Olur mu öyle şey illaki tartışıp kavga edecekler. Karşılaştırılmasının en büyük sebebi aslında aynı kitleye hitap etmesi. Türklerin genel olarak kendi yaptığının en iyi seçenek olduğunu düşünmesi yüzünden oluyor bütün bu karmaşa. Aynısını Fortnite ve PUBG arasında da yaşamıştık. Kim ne oynuyorsa oynasın, gerçeğe yakın oyun oynamak isteyen CS oynasın, bilim-kurgu oynamak isteyen Valorant oynasın. Uzatmaya gerek yok.

Güncellemenin büyük olmadığını savunanlara gelince, ben bu güncellemenin bir dönüm noktası olduğunu düşünüyorum. Yeni tick sistemi, yeni sistemlere nispeten daha iyi optimizasyon ve yeni geliştirrici araçları bence gerçekten önemli adımlar. Oyunun çıkış tarihinde yeni bir operasyonla geleceğini düşünüyorum.

Nothing ilk günden kafamdaki comboyu yapmış bile.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oyun çok güzel olmuş ama yaa, gel de aşık olma.

Yani FPS CS:GO'ya nazaran biraz daha düşük ama gün geçtikçe optimize edilir diye düşünüyorum. Henüz birşeyler söylemek için çok erken ama şuan CSGO'da 210-240 FPS alırken CS2'de 100-105 civarı aldım.
Sisteminiz nedir? Oyun ayarları ve çözünürlük nedir? Yaklaşık sistem gereksinimlerini anlayalım.

Şu yorumları görünce ülkeye karşı ön yargım artmaya kat ve kat devam ediyor. Sana ne kardeşim? Oyununu oyna geç bir oyunun ölüp ölmemesini tartışma olayı galiba sadece bizim ülkede var. Valorant'ın bitmesi veya X bir oyunun bitmesi vs seni ne etkiliyor sen o oyunu oynamadıktan sonra? Fanboy olmayı gördüm ama bu konularda olan kişilerin fanboyluğunu hala anlayabilmiş değilim sanarsın karşı firmalardan para alıyorlar oyunu övmek diğerini gömmek için.

Olur mu öyle şey illaki tartışıp kavga edecekler. Karşılaştırılmasının en büyük sebebi aslında aynı kitleye hitap etmesi. Türklerin genel olarak kendi yaptığının en iyi seçenek olduğunu düşünmesi yüzünden oluyor bütün bu karmaşa. Aynısını Fortnite ve PUBG arasında da yaşamıştık. Kim ne oynuyorsa oynasın, gerçeğe yakın oyun oynamak isteyen CS oynasın, bilim-kurgu oynamak isteyen Valorant oynasın. Uzatmaya gerek yok.

Güncellemenin büyük olmadığını savunanlara gelince, ben bu güncellemenin bir dönüm noktası olduğunu düşünüyorum. Yeni tick sistemi, yeni sistemlere nispeten daha iyi optimizasyon ve yeni geliştirrici araçları bence gerçekten önemli adımlar. Oyunun çıkış tarihinde yeni bir operasyonla geleceğini düşünüyorum.
Tickrate olayını ben çok merak ediyorum. CS 2yi henüz oynayarak deneyimlemedim. Ama oynayanları izleyince çok hoşuma gitti. Benim için önemli olan bu oyunların optimizasyonundan çok ortamı :p CS:GO ben her türlü seviyordum. Genel kitlesi beni soğuttuğu için oyundan uzak durmak zorunda kalmıştım.
Ben her iki oyunuda uzun süre oynadım, tabii CS:GO pratiğim daha fazla. Karşılaştırma yaparsam CS:GO ve Valorant oyununda beni hem kendine çeken hemde iten yönleri var. Ben bir takım oyununda biraz daha mantıklı oyun oynamaktan hoşlanan birisiyim. CS:GO vuruş hissiyatını seviyorum, ve insanın üzerine oyundayken daha gerçekci bir hava yaratıyor. Lakin uzun zamandır çok ezber ve toxic oyunlar döndüğü için beni kendinden soğuttu CS:GO. Sanki güreşiyormuşum gibi hissediyorum. Çoğu oyunda oynarken geriliyorum. Sürekli bana dont peek, why push, fu... id***, gibi şeyler söyleyenler var durduk yere. Bir olur iki olur, her oyunda var işte :) Hayır bir de bu hakareti yapanların oynadığı oyuna baktığın zaman o hava üzerinden resmen uçuyor ve oyun içi sınıf savaşları başlıyor. Hem karşı oyundakiler, hem de kendi takım arkadaşın olan oyuncularla cebelleşmeye başlıyorsun, ve bütün oyun psikolojisi değişiyor. Valorant TR sunucuları bu konuda mesela çok beter. Yabancı sunucularda pek oyun oynamadığım için yorum yapamayacağım, ama bizim insanlar zaten nasıl bi zihniyeti olduğunu böyle forumlarda bile belli ediyor. Mantıklı gibi görünürler, halbu ki mantıkla bir alakaları yoktur. Bu da insanı geriyor işte, yoksa hiç uğraşmak istemezdim böyle ne dediğini bilmeyen, kendini bir şey sananlar için.

Yineliyorum bakın daha iyi anlasın diye birileri :D

CS:GO oyununda 210-240 FPS alan birisi bunları diyebiliyor; "Valorant'ı savunan da bilgisayarı kötü olduğu için veya CS alamadığı için savunuyordur."

Ama nasıl tutarsız değil mi yapmış olduğu bu yorum? Çünkü arkadaş anlamıyor kendisi için bir başkaları Valorant oyununu savunurken bilgisayarı kötü olduğu için, ya da CS alamadığı için savunuyormuş, lakin başka birisi aynı uygulamayı kendi üzerinde yaptığı zaman ancak mantıksız olduğunu anlayabilir, çünkü o zaman kendini savunmaya alacak kişi kendisi olacak, burada ki tarafı ezici taraf olduğu için arkadaşın idrak etme potansiyeli kapanıyor. Kendini nasıl ele veriyor. Mantığa gel. Valorantı savunan birisi bilgisayarı kötü olduğu için savunuyordur. Kendisi CS:GO'da 210-240 FPS alıyor. Bana göre leş, evet bana göre leş ise sen leş mi oldun şimdi ? Demek ki 210FPS ile benim gibi aynı oyunu sevebilen birileri varmış. Sen de umarım bundan sonra deneyimlerini anlatırken sadece deneyimlerini anlatmakla kalırsın. Edepsizliğin lüzümü yok. Bir de kalkıp bu herif bana "ruh hastası mısın" diye yorum yapıyor.

Oyunu denedim, nefis olmuş. Aşırı akıcı, 128 tickrateden kat kat daha iyi bir tickrate sunuluyor. Zaten grafikler bir 5V5 FPS oyununun ulaşabileceği maksimum seviyede. Ayrıca silah ve vuruş hissiyatı muazzam. Onun dışında bazı yeniliklere gözün alışması lazım. Ben bir eksik göremedim, varsa da zaten şu an betada. Betadan çıkana kadar düzeltilir. Eski CS de Valorant'ı tokatlıyordu zaten ama bu sefer CS mi Valorant mı tartışması tamamen bitmiştir. Bu saatten sonra Valorant'ı savunan da bilgisayarı kötü olduğu için veya CS alamadığı için savunuyordur. Avrupa'da ve Amerika'da bundan sonra Valorant denen oyunun yüzüne bakılmaz.
Valve ekibinin eline sağlık mükemmel iş çıkartmışlar. Valorant da artık bundan sonra tek tük TR'de oynanır onun dışında esamesi duyulmaz.

Hocam kac saatiniz vardı davet geldi rica etsem soyler misiniz

Bana göre yine Valorant daha akıcı duruyor, kaldı ki oyuncular grafik ve fizik motoru yüzünden bırakmadı CS'yi hileler yüzünden bıraktı değişen hiçbir şey olmayacak yine 3 ay sonra her yer yine duvar arkası izleyenlerle dolacak :)

Bune ya hile var diyorsunuz bir bana gelmiyor herhalde her iyi olana hile diyorsunuz volonun Low elolari.

Counter-strike 2 konularına bakıyorum da, Valve fanboylarıyla neden uğraşmayı bıraktığımı bir kez daha anladım teşekkür ederim hepinize. En ufak bir kötü yorum atılsa "beğenmedim"ler, "hahaha"lar havada uçuşuyor bu konularda.

İşin trajikomik tarafı yapılan bu yorumlar doğru da hani, yıl olmuş 2023 CS:GO tickrate gibi saçma bir limitasyonu daha yeni kaldırıyor. Bunun çoktaaan çözülmüş olması gerekiyordu zaten şimdi bunu yaptılar diye millet seviniyor. Buna şey deniyor işte, ölümü gösterip sıtmaya razı bırakmak. Apple da çok yapar bunu, diğer markaların yıllar önce getirdiği şeyleri yıllar sonra getirir ve tüm hayranları da ilk o yapmış gibi delicesine sevinir. Valve hayranları da şu an bu konumda.

Açıkçası Valorant da, CS de Tom Clancy's Rainbow Six: Siege varken yüzüne bakacağım oyunlar değiller. Valorant oyuncusu olduğumu düşünmeyin diye söylüyorum CS, Valorant'ı tokatlar zaten ona lafım yok ama bunlar harbiden büyük yenilikler değil çok büyük şeylermiş gibi yaklaşmanızı anlamlandıramıyorum değiller yani.
Her gün farklı bir bug ile uğraşmaya devam et sen koçum

Oynanış için 4 kat fazla imkan tanıdığı sürece kabul edilebilir olaylar, CS:GO da da hile çok fazla ben bunu söylüyor muyum? CS oynarken bir haritada yapacağın taktikler hep aynıdır, 3 farklı taktik arasında gidip gelirsin her zaman. Rainbow Six: Siege de kendi taktiğini kendin yaratırsın, sadece bu bile onu rakiplerinden üstün kılmaya yeter.

R6 ile CS'nin benzerliği yoksa hiçbir oyunun birbirine benzerliği yok demektir, ikisi de taktiksellik gerektiren 5v5 takımlarla oynanan rekabetçi FPS oyunları işte daha ne bekliyorsun karşılaştırabilmek için?
csde 3 farklı taktik var diyorsan sadece rush filan atılan nova rankından çıkamamışsın demektir. Şu nova stuckların oyuna laf etmesi de ayrı bi garip git gut abi

İşin teknik kısımları beni pek ilgilendirmiyor, beni yeterince hileden koruduğu sürece anlık bağlantı kopmaları falan kabul edilebilir. Ben her oyunda önce işin oynanış kısmına bakarım ki R6 rakiplerini ezip geçiyor bu konuda. Ve evet ben kendi taktiğimi oluşturuyorum, çok yüksek elolarda oyun rush oyununa dönmüş durumda o yüzden oyunun düşük eloları daha keyifli. R6'nın yüksek eloları bildiğin CS hatta, git rushla adamları öldür ve kazan.

En azından yukarıdan oynama gibi olaylar var R6'nın düşük elosunda, ben sık sık yaparım mesela bunu. Rakipler en üst katı seçmediyse Sledge alıp yukarıdan oynarım veya Buck alıp aşağıdan rakiplerin durabileceği muhtemelen pozisyonları keserim. Bir dolabın içine veya soft duvara bir delik açabiliyor olmak bile bir taktiktir yani.

R6 şu an Ubisoft kütüphanesindeki şüphesiz en iyi iş, adamlar bunu yönetemiyor orası ayrı. Yani düşünce çok güzel ama uygulanışta sıkıntılar mevcut. Neyse, konu R6 vs CS:GO'ya döndü tekrar ceza yemek istemediğimden bunu burada sonlandırıyorum, ikimiz de birbirimizin fikirlerini değiştiremeyeceğiz zaten o yüzden gerek yok.
Belliydi zaten yaptığın yorumlardan üst ligdeki bir oyuncu olmadığın. Zaten bu yüzden betayı da tecrübeli oyunculara veriyolarlar senin gibiler boş dırdır etmesin diye

Son düzenleme:
CS2 konuları forumun kara deliği gibi. Millet ya bilmediği şeylere biliyormuş gibi sallıyor ya aşağılamaya başlıyor ya da sonuçları kötü olacak şeyler diliyor. Birisi demiş CS karakter hakimiyetinde en iyisi diğeri demiş Arma buna güldü. Biri simülasyon diğeri rekabetçi ağırlıklı oyun, biri inşallah Valorant biter demiş fakat CS tekel olursa sonraki güncellemenin 20 yılda gelmeyeceğini ve CS'ninde sıkacağını düşünememiş. Saçma sapan tartışmaların bulunduğu ve toksiklerin dolduğu bir konu olmuş. Şimdi oyuna gelecek olursak, bunun bir güncelleme olduğunu düşündüğümüzde gelen yenilikler bence oldukça iyi olmuş. Counter- Strike bir Half- Life veya G Mod olmadığı için değişim süreci bir yere kadar olur. En fazla elindeki şeyleri geliştirebilirdi(oynanış, ses ve görsel efektler, grafikler, hile koruması vb.) onları da yapmış gibi görünüyor.

Geri
Yukarı