Counter Strike Global Offansive Ekran Kartı Tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar cs go oyununda 300 FPS alabilecegim bir ekran kartı arıyorum. Şuanki ekran kartı ATİ RADEON 6570. Hiç performans alamiyorum. 1920x1080 çözünürlükte 300 FPS ve üzeri tavsiyesi olan varsa önerilerini bekliyorum.

NOT: Powersuplyi de değiştiricem.
300 FPS alma amacın ne ? Anlaşılan bu işlerden pek anlamıyorsun. 1080p'de 60FPS de gayet akıcı oynatıyor CS GO'yu. ;)

Bende cs go oynuyorum. Oyuncu bilgisayarı toplamayı düşünüyorum. Ama bunun cs go ile hiç alakası yok. Gt650m ekran kartı var laptopda gayet güzel oynatiyor valla.

60 FPS'de CS:GO oynanmaz kardeşim. Sis atarlar FPS 30'a düşer. Sis atmayın diye küfür edersin. CS:GO'da sağlıklı bir oyun için en az 120+ FPS gerekiyor.

Sevgili cs go kardeşlerim. Belki yeri değil ama rütbelerinizi merak ettim.

Gelelim 60fps olayina. Uzun uzun anlatacağım. 60hz monitörler saniyede ekrana 60 kare basabilir. Diyelim ki oyunu ekran kartımız 300 fps de oynatiyor. Bu ekran kartı monitöre saniyede 300 kare yolluyor demek. Ama monitörümüz bu 300 kareden sadece 60 tanesini bize gösterir. Hangi 60 tanesini göreceğimiz muamma. Yani forumda 300 fps gereksiz diye yorum yapılmasının sebebi budur arkadaşlar.

Sevgili cs go kardeşlerim. Belki yeri değil ama rütbelerinizi merak ettim.

Gelelim 60fps olayina. Uzun uzun anlatacağım. 60hz monitörler saniyede ekrana 60 kare basabilir. Diyelim ki oyunu ekran kartımız 300 fps de oynatiyor. Bu ekran kartı monitöre saniyede 300 kare yolluyor demek. Ama monitörümüz bu 300 kareden sadece 60 tanesini bize gösterir. Hangi 60 tanesini göreceğimiz muamma. Yani forumda 300 fps gereksiz diye yorum yapılmasının sebebi budur arkadaşlar.

FPS olayı ayrı bir şeydir, yüksek fps almak görüntüyü algılamamızda fazla değişiklik yaratmayabilir ama oyun için oyun daha hızlı işlenir. FPS olayının monitör ile alakası yok, FPS oyunun saniyede işlendiği kare sayısı olarak oyunun hızıdır. Fakat FPS çok fazla yükselirse yırtılmalar oluşur.

Sanırım yazdığım şeyi anlamadın sevgili arkadaşım. Ben fps'in ne olduğunu anlatmadım. Konu içinde bahsi geçen 60fps olayını anlattım. Tüm yorumları okuyup ardından yorumumu okursanız ne demek istediğimi anlayabileceginize şüphem yok.

Sanırım yazdığım şeyi anlamadın sevgili arkadaşım. Ben fps'in ne olduğunu anlatmadım. Konu içinde bahsi geçen 60fps olayını anlattım. Tüm yorumları okuyup ardından yorumumu okursanız ne demek istediğimi anlayabileceginize şüphem yok.

Evet, 300 gereksizdir hocam haklısınız o konuda bende cs:go oyuncusuyum. Ama en az 120-150 arası güzel değerler almanız gerekiyor cs:go gibi oyunları akıcı şekilde oynayabilmek için.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı