Counter Strike Source 2 bugün gelebilir

Burada CS fanatikliği Valorant fanatikliği yapmaya gerek yok.
Bu şekilde gördüğümüz zaman saçma bir grafik düzenlemesi ve önemli olan, zaten gelmesi gereken şey olan 128 ticki görüyoruz. Şu anlık balon kokusu alıyorum, umarım öyle olmaz.

Katılıyorum hocam yani grafikler kesinlikle daha güzel ama CS oynayan sistemi sadece CS gibi oyunları adamakıllı kaldırdığı için oynayan bir yığın insan var umarım sistem gereksinimlerini çok yükseltmezler.

CS bu hypa rağmen 900 bin civarı bir anlık oyuncu alıyor Valorant çok daha yeni bir oyun olmasına rağmen bu açığı hızla kapatıyor Valve böyle devam ederse birkaç yıla valornar oyuncu sayısı olarak da geçecek.
Günün ortasında 1 milyon 288 bin kişiye ulaşmış ve bunu her gün yapıyor. Önümüzdeki günlerde CS:GO'nun yeni bir rekor kıracağını ve bu yeni rekoru da Source 2 ile tekrar kıracağını göreceğiz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ağır boş yapılıyor. Bu kadar sakız etmelerine hiç gerek yok. Umarım ne yaptıklarını biliyorlardır.
Valve'den bahsetmiyordur umarım :D

Sakız dediğiniz şey ise reklam, Bence başarılı olacaklardır.

Günün ortasında 1 milyon 288 bin kişiye ulaşmış ve bunu her gün yapıyor. Önümüzdeki günlerde CS:GO'nun yeni bir rekor kıracağını ve bu yeni rekoru da Source 2 ile tekrar kıracağını göreceğiz.

Valorant'ı günlük ortalaması 1.5 milyon civarı kefen aylarda 2 milyon civarı idi oyuna yeni bir şey gelmediği için insanlar sıkıldı şimdi yeni ajan yeni harita ve skinler ile tekrar fazla oynanıyor.
Ki insanların sıkıldığı hali hypeli CS'ye göre daha fazla oynanıyor :).

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-03-22-20-12-18-15_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg
    Screenshot_2023-03-22-20-12-18-15_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg
    52,4 KB · Görüntüleme: 55
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İyi eğleniyorlar.

Global tarafta CS:GO'nun etkinlikleri halen daha fazla ilgi görüyor. RIOT bunun farkında olduğundan CS:GO, CoD gibi oyunların umursamadığı pazarlarda daha aktifler. Bence Valorant yetenek ve karakter sisteminden dolayı e-spor tarafında çok uzun ömürlü olacak bir oyun değil. Overwatch, Blizzard'ın marka değerinden dolayı ilgi görmüş bir oyun. R6 falan durumu ortada, yani CoD ya da CS:GO gibi ham bir FPS deneyimi sunmuyorsan pek tercih edilmiyorsun.

İçerik üreticileri için ise yeni şeylerin daha çok ilgi görmesi normal. Bundan 2-3 sene sonra başka bir popüler FPS oyunu çıkar o oynanır ve izlenir. Bence çok oyunculu oyunların, içerik üreticiler tarafından ilgi görmesi önemsiz bir veri. FPS oyunları için eşitlik çok önemli ve karakter, yetenek sistemleri bunu düzenli bozduğundan MOBA oyuncusu gibi alternatifinin az olmadığı bir piyasada hayatta kalmak öyle kolay değil.

Bir şeyin fanı olmanızı anlıyorum ama Destiny ile başlayan CoD'a alternatif olma serüveni tutmadı. R6 maalesef başaramadı. Overwatch marka adını yemeyi denedi iki denemesinde de başarısız oldu. CS:GO çok iyi bir marka adı, satın alma sistemi, pazarından dolayı da kolay ölecek bir oyun değil. Valorant maalesef başarısız bir örneği(Overwatch) başka bir iyi örnekle(CS:GO) karıştırmaya çalıştı.

MOBA ve Çok oyunculu oyunlarda gerçeklik(uzay, yetenek olmayan modern savaşlar) ve basitlik önemli. Çok fazla kullanıcıya ancak böyle ulaşıyorsunuz. Valorant daha uzun süre hayatta kalacaktır. Bu RIOT'un, LoL sayesinde kazandığı piyasa tecrübesinden dolayı. Ama onlar da bu oyunların, yeni türler çıkınca yok olacağını bildiğinden WoW gibi sürekli para kazandıran bir MMORPG yapma peşindeler.

Anlık olarak "shroud" Twitch'te yayında ve bir video izliyor. Sanırım resmi videoyu izliyor. İlgililere duyurulur.

Konuyla alakalı videolar:

Son olarak kaynak: http://counter-strike.net/cs2

Valorant'ı günlük ortalaması 1.5 milyon civarı kefen ay 2 milyon civarı idi oyuna yeni bir şey gelmediği için insanlar sıkıldı şimdi yeni ajan yeni harita ve skinler ile tekrar fazla oynanıyor.
Ki insanların sıkıldığı hali hypeli CS'ye göre daha fazla oynanıyor :).
Bir kere bu veriyi kim veriyor? Ben 10 tane sitenin ortalamasını aldım bu sayı için çünkü resmi bir veri yok. İkincisi insanlar sıkıldı demişsin yani ben bu kadar kendini bitiren bi yorum görmedim, 11 yıllık oyun var karşıda ve sen bunu dersen gerçekten de tarafsın demek.

Bir kere bu veriyi kim veriyor? Ben 10 tane sitenin ortalamasını aldım bu sayı için çünkü resmi bir veri yok. İkincisi insanlar sıkıldı demişsin yani ben bu kadar kendini bitiren bir yorum görmedim, 11 yıllık oyun var karşıda ve sen bunu dersen gerçekten de tarafsın demek.

Valorant için insanlar sıkıldı dedim ki bu bir gerçek ama yeni ajan ile çok güzel mekanikleri eklediler bir de hangi sitelerin ortalamasını aldınız acaba.

Valorant için insanlar sıkıldı dedim ki bu bir gerçek ama yeni ajan ile çok güzel mekanikleri eklediler bir de hangi sitelerin ortalamasını aldınız acaba.
Ben de onu diyorum, Valorant için sıkıldı diyorsun ama CS:GO gibi 11 yıllık oyuna karşı bunu söylüyorsun. Burada bir haksızlık var. Eğer sıkılanları katarsak CS:GO'dan sıkılıp bırakanlar anlık olarak Valorant oynayanlar kadar bir şey yapar. Geçenki bir tartışmada sitelerin linklerini atmıştım uğraşıp bulursam atarım. Hatta sitenin bir girdisi ''Valorant: CS:GO'yu Bitiren Oyun'' gibi bir şeydi yani ona rağmen bu sayılar vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı