COVID-19 aşısının uzun vadede etkileri nelerdir?

Öyle de bilmiyorum ya. Aşı olan sevdiklerime bir şey olmasından korkuyorum ondan açtım bu konuyu. Twitter'da da herkes aşının içinde zehir falan var diyor daha çok tedirgin ediyor beni.

IQ numarası oda sicakligini geçmeyen insanların bunu demesi gayet normal. Aslında sizde de suç var. Neden iki üç tane sıradan insanı dinliyorsunuz? Diğer ülkelerden binlerce profesör aşı ile ilgili olumlu makaleler yazıp asi olun deyip olmuyorsaniz sizde sorun var. Ayrıca aşının içinde zehir olsa sence büyük ülkeler ve en başta yahudiler kendi toplumuna bu asiyi yaptırır miydi?

Öyle de bilmiyorum ya. Aşı olan sevdiklerime bir şey olmasından korkuyorum ondan açtım bu konuyu. Twitter'da da herkes aşının içinde zehir falan var diyor daha çok tedirgin ediyor beni.
Zehir olsaydı şu an 1.000.000.000 insan ölürdü. Eğer bilimsel bir makale ya da klinik bir çalışma ortaya atıyorlarsa araştır ama o tarz kişiler bilimsel işlerle uğraşmaz.

IQ numarası oda sicakligini geçmeyen insanların bunu demesi gayet normal. Aslında sizde de suç var. Neden iki üç tane sıradan insanı dinliyorsunuz? Diğer ülkelerden binlerce profesör aşı ile ilgili olumlu makaleler yazıp asi olun deyip olmuyorsaniz sizde sorun var. Ayrıca aşının içinde zehir olsa sence büyük ülkeler ve en başta yahudiler kendi toplumuna bu asiyi yaptırır miydi?
Bazı proflarda aşı karşıtı ama ona bakarsanız.Yanlış anlamayın aşı karşıtlığı yapmıyorum meraktan soruyorum.

Sizce ileride ki zamanlarda ciddi yan etkiler çıkar mı aşı ile alakalı?
Böyle bir risk ciddi anlamda yüksek olsaydı gelişmiş ülkeler, milletlerini aşılamazdı. Zaten nüfus sorunu çeken Avrupa sence böyle bir riske girer mi? Bu bile tüm aşı karşıtlarının teorilerini yıkacak bir soru.

Merak etmeyin. Gönül rahatlığıyla aşınızı olun. Sevdiklerinizi başına aşı olmazsalar gelecek tehlikelerin daha fazla olduğunu da bilmenizde fayda var. İyi forumlar.

Uzun vadeyi yaşamadan bilemeyiz ancak genel yan etkileri burada verilmiş;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Günümüzde en ufak ilacın veya aşının onay alıp kullanıma sunulması için dünya kadar testten geçiyor. Uzun vadede etkisi çıkacağını sanmıyorum. Zaten aşı bulunma sürecini incelemenizi öneririm ki dediğimi çok iyi anlayacaksınız. Aşı karşıtlarını görüyorum dile getirdikleri şey ise bundan önceki hastalıklar için bulunan aşılar 10 yıl 15 yılda bulundu. Bu aşının 2 sene içerisinde bulundu güvenmiyorum diyorlar. Evet tamam ama o zamanın teknolojisi bilgisi ile bugününkü bir değil. Bunu asla unutmayın.

Şu imza olayına gelecek olursak. Kullandığınız en ufak bir hapın ilacın içindeki prospektüste'de aynı şeyler yazıyor. Sadece imzalamıyorsunuz orada. Birde hastanede geçireceğiniz en ufak operasyon için bile imza atıyorsunuz o kağıttakileri okusanız heralde usulca hastalıktan ölmeyi tercih edeceksiniz. Bu yüzden takılmayın bu tarz şeylere.

Yeni konular

Geri
Yukarı