BioNTech aşısının yan etkileri ağır mı?

İnşallah dediğiniz gibi olur gerçekten. Bir arkadaşımda mide bulantısına vs. sebep olmuştu o yüzden gözüm korktu.

Hocam işte bir sürü şey var istet istemez endişe ediyorum işte.
Ağlayanın çocuğu olmaz. Kasma ve sadece doktorları dinle. Olmak istemiyorsan da olma. Sana kasmış fakat bunu kendine dert edinip kendini yıpratma.

Pıhtı atanlar, parmaklarına kan gitmeyenler var. Herkeste aynı değil etkiler.

Hocam onlar genellikle yalan oluyor benim akrabalarım dahil hemen hemen herkes yaptırdı iki kişide falan sadece titreme ve kol ağrısı oldu.
Orası öyle gerçi hocam. Hasta olup hastanelere düşüp entübe olmaktansa 2 kol ağrısı çekerim daha iyi.
Ve acı ama bir yanındada ölüm var......
Yok hocam. Herhangi bir sağlık sorunum yok.

Umarım öyledir.

Sağlık sorununuz yoksa sıkıntı olmaz.

Ağlayanın çocuğu olmaz. Kasma ve sadece doktorları dinle. Olmak istemiyorsan da olma. Sana kasmış fakat bunu kendine dert edinip kendini yıpratma.
Hocam olmak istiyorum. Şöyle ki üniversiteleri açacaklar sanırım ve aşı zorunluluğu olacakmış. Gidip 2 haftada 1 PCR testi olmakla uğraşmak da istemiyorum.
Ve acı ama bir yanındada ölüm var......
O daha kötü işte...

Hocam onlar genellikle yalan oluyor benim akrabalarım dahil hemen hemen herkes yaptırdı iki kişide falan sadece titreme ve kol ağrısı oldu.
Yalan falan değil arkadaşımın bir arkadaşı aşı olduktan sonra başına gelmiş ameliyat olmuş. Şimdi arkadaşımın arkadaşı falan deyince inanılmayacak ama neyse. Ben sadece duyduğumu söyledim.

Birinci doz BioNTech aşı oldum. İlk gün hiçbir ağrı, sızı olmadı. Aynı şekilde hiçbir yan etki de göremedim. Fakat ertesi gün kolumda biraz şişme ve ağrı hissettim. Toplam 3 gün geçtikten sonra hiçbir sorun kalmadı. 2. doz için eylül ayını bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı