Covid 19 hastası biri taşıyıcı iken bulaştırır mı?

EKO ! [MDAV]

Hectopat
Arkadaşlar babam ile arkadaşı 4 gün önce yemeğe gitti ve arkadaşında dün covid 19 testi pozitif çıktı. Babama da bulaşmış olma ihtimali var mıdır? Hastalık belirtisi yokken (belki de vardır cumartesi tanı kondu perşembe günü yemeğe gittiler) bulaşmış olabilir mi? Ve lütfen dualarınızı eksik etmeyin. Henüz bir şey yok ama ben astım hastasıyım kronik :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar babam ile arkadaşı 4 gün önce yemeğe gitti ve arkadaşında dün covid 19 testi pozitif çıktı. Babama da bulaşmış olma ihtimali var mıdır? Hastalık belirtisi yokken (belki de vardır cumartesi tanı kondu perşembe günü yemeğe gittiler) bulaşmış olabilir mi? Ve lütfen dualarınızı eksik etmeyin. Henüz bir şey yok ama ben astım hastasıyım kronik :(
Hocam korkutmak istemem beraber yemek yedilerse muhtemelen birbirlerine yakın oturmuşlardır. Umarım babanın bir şeyi yoktur.

Virüsü kapmasına rağmen çok fazla kişi belirti göstermeden atlatabiliyor bu durumu. Sen yine de tedbiri elden bırakma, kötü hissedersen 112'yi ara, hastaneye gitme başkalarına bulaştırma riskin olabilir.

Babana da geçmiş olsun.

Arkadaşı perşembe sabah günü turp gibiymiş cuma günü ikindi rahatsızlanmış şu an hastanede babamı aradım o da arkadaşını arayıp sormuş perşembe birşeyi yokmuş taşıyıcı dönemde bulaşır mı?
Umarım bir şey olmamıştır. Belirtilerin ne zaman başladığını öğrenin Covid hastasından.

Cuma günü ikindi başlamış babamla perşembe günü yemişler turp gibiymiş o zaman taşıyıcı mı oluyor?

Arkadaşı perşembe sabah günü turp taşıyıcı dönemde bulaşır mı?

Bulaşır, Dünya'da bunca insana nasıl bulaştı sanıyorsun. Bu durumda yapılacak en iyi şey babanın 112'yi arayıp test yapılmasını istemesi. Her ihtimale karşı babana, sana ve evdekilere test yapsalar daha sağlıklı olur böyle beklemektense.

Geri
Yukarı