COVID-19 pozitif biri ne zaman hastaneye gitmeli?

Shadowindow

Yoctopat
Daha fazla  
Merhabalar. Burun akıntısı için doktora gittim lakin bakmak için PCR testi istedi ve pozitif çıktım. İşin garip tarafı tek yaşıyorum ve bir aydir evden çıkmadım. Pozitif olan biri ne zaman hastaneye gitmeli? Önerilerinizi bekliyorum. Şu anda ishal, burun akıntısı, hafif nefes darlığı ve az ateş var. Teşekkür ederim.

Merhabalar. Burun akıntısı için doktora gittim lakin bakmak için PCR testi istedi ve pozitif çıktım. İşin garip tarafı tek yaşıyorum ve bir aydir evden çıkmadım. Pozitif olan biri ne zaman hastaneye gitmeli? Önerilerinizi bekliyorum. Şu anda ishal, burun akıntısı, hafif nefes darlığı ve az ateş var. Teşekkür ederim.
5 günün ardından gidebilirsiniz ancak en sağlamı 7 gün sonrası olur.

Kötüleşince ambulans veya korona hattı vardı onu ararsın. Gerekeni yaparlar.

Tek yaşayıp 1 ay boyunca ekmek almak için bile evden çıkmamanıza saygı duydum.
Ateşiniz 39 civarına geldiğinde, ve nefes darlığı sizi gece uyutmamaya veya uyandırmaya başladığında.
Teşekkürler alışverişi internetten yaptım kapıda bile maske taktım.Yakınınız veya kendiniz geçirdiyseniz cevaplarsanız sevinirim hafif nefes darlığı normalmidir yoksa hiç mi olmaması gerekiyor ?

Teşekkürler alışverişi internetten yaptım kapıda bile maske taktım.Yakınınız veya kendiniz geçirdiyseniz cevaplarsanız sevinirim hafif nefes darlığı normalmidir yoksa hiç mi olmaması gerekiyor ?
Kendim geçirdim Delta Plus ve çift doz Biontech aşılıydım. Kendi tecrübemde hafif sanki boğazımda bademciklerim şişmiş gibi bir daralma ve gıcık yaptıran bir öksürük vardı. Daha sonra 3.günden itibaren yerini ciddi bir burun tıkanıklığına bıraktı ortalama 5 gün bunu çektim ki çok can sıkıcıydı. Sonra ise eser kalmadı hastalıktan, bunlar olurken ilk 2.günden sonra bir de 38.7 dereceye kadar ateşim çıktı ama çok sürmedi o. Ortalama 2 ay oldu geçireli.

Yeni konular

Geri
Yukarı