COVID-19 pozitif durumda ne yapılmalı?

Atakan D.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Annemin COVID-19 testi pozitif çıktı. Dün parol aldık ama bugün filyasyon ekipleri gelecekmiş öyle bir SMS geldi. Onlar da viral ilaç veriyormuş galiba. Ben de karantinadayım, hastalığı evde atlatmak için çabalayacağız bakalım. İnternettten bakıyorum şimdi neler yapılmalı vs. diye. Sizin de önerileriniz varsa beklerim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun, bu hastalık dinlenerek atlatılıyor ne yazık ki. Terleme, ilaç, çorba bunların bi faydası yok. Aşı olmuş muydunuz? Hala içimden soruyorum neden aşı oldum diye.

Kan sulandırıcılar atlatmada büyük yardımcılar sanırım. Diğer ilaçların fazladan vucuda yük olduğunu düşünüyorum. İyi beslenme ve kan sulandırıcı ile rahat atlatan bildiğim kişiler var.. Aşı olup hastalığı ağır geçirende.. Ben de iki doz aşı oldum ancak şüphelerim dağ gibi. Ailecek hepinize geçmiş olsun.

Geçmiş olsun. Dışarı çıkmamaya özen gösterin. İlaçlar ile etkileşime girmeyecekse bağışıklık güçlendirici besinler meyve sebze yiyin. İstirahat edin.

Geçmiş olsun değerli müzmin hocam, 🥀

Diğer forumdaşlarımızın dediklerine ek olarak pek fazla dile getirilmeyen bir gerçekten bahsetmek istiyorum.

- Mümkün olduğunca bol bol ılık su içmeye özen gösteriniz. Buradaki amaç boğazda asılı kalan virüsü mideye göndermektir. Mide asitinde ölüyorlar.

- Sabah-öğle-akşam bir su bardağına 2 çay kaşığı tuz koyup sıcak su ekleyin akabinde suyu karıştırın. Tuzlu su çözeltisi ile ağzınızı güzelce çalkalayın ve gargara yapın. Bir miktarı ile de burnunuza iyice genzinize kadar çekin ve burnunuzu boşaltın. Tuzlu suyun antispteik özelliği sayesinde zararlı canlılar ölür.

Tekrar geçmiş olsun,
Saygılarımla. 🙌

Son düzenleme:

Geri
Yukarı