COVID-19 ve dolar yükselişi

03.05.2012 dolar kuru 1, 75 TL.

Bunu yazmamdaki neden ise; konuyu açan kişinin ilk mesajıdır.

"Şu anki artış sebebinin COVID-19 olduğu söyleniyor. "

Bunu söyleyenlere virüsün kaç yılında ortaya çıktığını sormak

03.05.2012 dolar kuru 1, 75 TL.

Bunu yazmamdaki neden ise; konuyu açan kişinin ilk mesajıdır.

"Şu anki artış sebebinin COVID-19 olduğu söyleniyor. "

Bunu söyleyenlere virüsün kaç yılında ortaya çıktığını sormak lazım. Yani bu zamana kadar hep nedenler gösterildi. Ama sonuç olarak ne yapıldı? Fabrikalar satıldı. Kar getiren şirketler satıldı. Satıldı der iken peşkeş çekildi. Anlayın işte. Sonuç; doların artmasındaki neden covıd-19.

uzay eriği yersen.

Yalnız konuyu siyasete cok taşımaya ve değiştirmeye gerek yok konu başlığında yazıldığı gibi covid 19 ve dolar kimse demiyor zaten 2012'den beri virusler yüzünden dolar çıkıyor diye.

@cihat akraza
Bunun siyasetle alakası yok ki? adam fabrikalar satıldı diyor, bu siyasetle alakalı değil yönetim ve devletle alakalı. Ve arkadaşın dediğini anlamamışsınız, doların düşmesini hep bir nedene bağladılar ama düzeltmek için hiçbir şey yapmadılar aksine daha da kötü işler yapıldı, Onu demek istiyor.

Doların çıkma ya da düşme nedeni nedir?

Bu konu yani dolar konusu her zaman siyaset olmuştur ve olmaya devam edecektir.

Dolar niye çıkar?

Örnek vermek gerekirse.
Ülke olarak üretim yapmadığımızdan. Peki neden üretim yapmıyoruz. Devlet, tepemizde vergiler ile beklediğinden.

Başka bir örnek ise; yurt dışından yatırım almıyoruz. Neden? Çünkü güven yok. Peki bana mı güven yok, sana mı güven yok? Devlete güven yok. Yani yönetime.
Bu durum siyasete girmiyor mu?

Neyse.

Size demek istememiştim ben ama sorunun cevabına gelirsek kesinlikle normal değil benim kastetigim sey hiçbir sey olmasa bile normal diyor dolarin çıkmasına onu demek istedim.

Tamamdır, siz. De. Kusura bakmayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı