COVID-19 ve dolar yükselişi

Virüs nedeniyle üretimler yavaşladığı için fiyatlar gerektiğinden fazla arttı. Amerika şu an boşa para basıyor, doların düşmesini bekledik 7'ye vurdu 😁. Üretimler normale döndüğü zaman fiyatların düşüp düşmemesi satıcının insafına kalmış bir şey ne yazık ki.
@cihat akraza Tüm dünyada yükselmesi arkadaşın dediğini yanlış yapmıyor. Dolar ülkemizde de yükseliyor. Gereksiz atar yapma.
gereksiz atar derken adam yanlış bilgi veriyor adam 5.85 7.09 a çıkan dolara normal diyor resmen bende diyorum ki neye dayanarak söylüyorum insalara yanlış bilgi veriyor
Virüs tüm dünyada var ama sadece Türk lirası bu kadar fazla değer kaybediyor çünkü ülkemiz yönetilmiyor idare ediliyor.

Gereksiz atar derken adam yanlış bilgi veriyor adam 5.85 7.09'a çıkan dolara normal diyor resmen bende diyorum ki neye dayanarak söylüyorsun insalara yanlış bilgi veriyor.

Gereksiz atar derken adam yanlış bilgi veriyor adam 5.85 7.09'a çıkan dolara normal diyor resmen bende diyorum ki neye dayanarak söylüyorum insalara yanlış bilgi veriyor.

Üstteki yazıyı okumadın herhalde sen, üretim yok ortada ürün yok ekonomi bitik, doların artması normal değil mi bu durumda akıllı kardeşim?
Ve onu da geçtim normal diye bir şey demediğim halde normal diyorsun, sen yazıyı bir daha oku sonra dön bana.

Milleti kandırmayın. Doların yükseldiği yok. Türk lirasının değeri düşüyor sadece : ) : )

Bir ülkede üretilen ürünlerin iç ve dış piyasada talep yaratması ve bu talep karşısındaki arzın ülke kaynaklarından elde edilmesi o ülkenin parasının değerini yükseltir. Tersi bir durumda değerini düşürürür. Ekonomist olduk sonunda : )

Üstteki yazıyı okumadın herhalde sen, üretim yok ortada ürün yok ekonomi bitik, doların artması normal değil mi bu durumda akıllı kardeşim?
Ve onu da geçtim normal diye bir şey demediğim halde normal diyorsun, sen yazıyı bir daha oku sonra dön bana.

Size demek istememiştim ben ama sorunun cevabına gelirsek kesinlikle normal değil benim kastetigim sey hiçbir sey olmasa bile normal diyor dolarin çıkmasına onu demek istedim.

Dolar yükselecek arkadaşlar, kaçarı yok. Virüs bitsin veya bitmesin doların yükselmesi kaçınılmaz.

Onu da açıklayim hatta şunu söylim dolar 7.30 olursa bile şaşırmayın çünkü fed piyasaya karşılıksız 5 trilyon dolar bastı bu durumda doların düşmesi gerekir fakat talep o kadar fazlaki düşmüyor fakat covid 19 bittiğinde piyasa da muazzam dolar boluğu olacak ve ABD büyük sorunlar yaşicak bu da doların sert düşmesine neden olması cok muhtemeldir ABD nasıl isin içinden kalkicak bilinmez ama mutlaka toparlar kendini ama işleri zor.

03.05.2012 Dolar Kuru 1,75 TL

Bunu yazmamdaki neden ise; konuyu açan kişinin ilk mesajıdır.

"Şu anki artış sebebinin COVID-19 olduğu söyleniyor. "

Bunu söyleyenlere virüsün kaç yılında ortaya çıktığını sormak lazım. Yani bu zamana kadar hep nedenler gösterildi. Ama sonuç olarak ne yapıldı? Fabrikalar satıldı. Kar getiren şirketler satıldı. Satıldı der iken peşkeş çekildi. Anlayın işte. Sonuç; doların artmasındaki neden COVID-19.

Uzay eriği yersen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı