COVID-19'a yakalanmış olabilir miyim?

Ömer Yomra

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX6600 8 GB 16 GB RAM RYZEN 5 5500
Merhaba arkadaşlar. 3 gün önce boğazlarım şişti, yutkunmakta zorlanmaya başladım. Ertesi gün kalktığımda boğaz şişliği ve ağrısı tamamen gitmişti ama burun tıkanıklığı ve akıntısı ile beraber çok çok seyrek öksürük başladı. Dün akşam tat ve koku alamadığımı fark ettim fakat burnum aşırı tıkalıydı, ondan olabilir belki dedim. Riske girmeyip dün devlet kuruluşunda PCR testi yaptırdım. Yarın akşam (yani bu akşama tekabül ediyor) e-Nabız'dan sonucunu görebilirsin dedi. Şu anda odamda istirahat ediyorum. Burun akıntım yok, çok hafif bir tıkanıklık var ama öksürük nispeten arttı ve kuru değil gibi sanki. PCR testleri saat kaç gibi açıklanıyor, bilginiz var mı? Eğer pozitif çıkarsam bundan sonraki aşamalar ne, kaç gün karantinada kalacağım bilginiz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. 3 gün önce boğazlarım şişti, yutkunmakta zorlanmaya başladım. Ertesi gün kalktığımda boğaz şişliği ve ağrısı tamamen gitmişti ama burun tıkanıklığı ve akıntısı ile beraber çok çok seyrek öksürük başladı. Dün akşam tat ve koku alamadığımı fark ettim fakat burnum aşırı tıkalıydı, ondan olabilir belki dedim. Riske girmeyip dün devlet kuruluşunda PCR testi yaptırdım. Yarın akşam (yani bu akşama tekabül ediyor) e-Nabız'dan sonucunu görebilirsin dedi. Şu anda odamda istirahat ediyorum. Burun akıntım yok, çok hafif bir tıkanıklık var ama öksürük nispeten arttı ve kuru değil gibi sanki. PCR testleri saat kaç gibi açıklanıyor, bilginiz var mı? Eğer pozitif çıkarsam bundan sonraki aşamalar ne, kaç gün karantinada kalacağım bilginiz var mı?
Hocam sonlara doğru olan sorunuza cevabım var. Karantinada kalıyorsunuz ve galiba size ilaç veriyorlar. O ilacı düzenli şekilde kullanırsanız iyileşebileceğinizi düşünüyorum. İnşallah virüs olmazsınız. Bol bol su için, portakal ve nar yiyin. Kalın sağlıcakla.

Geçmiş olsun, COVID olma ihtimaliniz var elbette, test yaptırmanız doğru bir karar olmuş. Pozitif çıkarsanız 14 gün karantinada kalmanız isteniyor ve size ilaç veriliyor, nasıl kullanacağınız anlatılıyor. Beraber yaşadığınız veya temaslı olduğunuz insanlar soruluyor, onlara haber veriliyor, herhangi bir semptom geliştirirlerse onlara da test yapılıyor.

Geri
Yukarı