COVID-19'a yakalanmış olabilir miyim?

Makaleler
10
Yer
Kenya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600
B450M S2H V2
Apacer 8GB 3000MHz
XFX RX 570 4GB
Corsair Spec Delta RGB
Corsair VS550 (Beyaz etiketli)
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar dün geceye doğru burnum ara sıra hafif tıkanmaya başladı. Bugün gün boyu burnumun bir tanesi tıkanıktı. Yaklaşık 1 saat önce de boğazım gıcıklanmaya başladı. Virüsten şüphelenmeye başladım. Garip olan şey ise koku ve tat duyularım sağlam gibi duruyor. Normalde de her sene kış aylarında 1 kere garanti hasta olurdum ama bu sene pandemi dolayısıyla hasta olur olmaz şüphe etmeye başladım. Hastaneye gitsem 18 yaş altı olduğum için test de edemiyorlar galiba. Zaten ailem dedemle ilgilendiği için (şu anda dedem hastanede diyalize bağlı ve uyutuluyor) beni hastaneye götürebileceklerini sanmıyorum. Umarım virüs değildir ve bir sorun yaşamam. Ayrıca bu yazıyı yazarken hafif başım ağrımaya başladı ama dün gece geç yattığım için olabilir. Bir fikriniz veya deneyiminiz var ise paylaşmanız yeterli. Onun haricinde eğer virüs kaptıysam, evde durarak atlatmayı düşünüyorum. Boş yere hastaneleri doldurmaya gerek yok bence.

Ayrıca kimsenin doktor olmadığını biliyorum. Sadece deneyimleyen var ise bir fikir verirsd güzel olur. Aksi takdirde başımızın çaresine bakacağız.

sebebi ise cuma günü dedemgilin evine, ani bir hastalık geçirdiği için hızlıca çıktık ve gittik. 112'den ambulans istedik annem ve babam ambulansın arkasından gitti. Ben dedemgilde kaldım. Olaydan sonra telaşa düşen akrabalar elimizden bir şey gelir mi diye ikindi saatinden biraz sonra geldiler. Yaklaşık 10 kişiydiler. Biliyorum misafirlik falan yasak ama misafirliğe gelmediler zaten dedemin durumunu duyup yardımımız dokunur mu diye geldiler. Fazla da durmadılar 1 veya 1.5 saat sonra gittiler. Ben de o gelen misafirlerin yanında maskeyle oturdum. Maske kaliteli 3 katlı bir maskeydi ama yine de korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Sir Nuvero 18 yaş altına test uygulanamıyor diye biliyorum. Geçmiş olsun dileklerin için sağol. Ayrıca her sene bu dönem hastalanan biri olduğum için bana normal geliyor. Umarım enfekte değilimdir.

Maalesef doktora gidip, test yaptırmaktan başka bunu öğrenmeniz için bir yol yok. Geçen benim halam da bütün belirtileri gösteriyordu ama normal bir gripmiş.
18 yaş altına test uygulanamıyor diye biliyorum. Bu yüzden evde kal demektrn başka doktorun da pek yapabileceği bir şey yok gibi bence.
Uygulanıyor test 18 yaş altına.
Bilmiyordum, bir araştırayım.

Covid 19 belirtileri griple aynı, yakın tanıdıklarımın kimisinde koku tat kaybı yok ama yinede teşhis konuldu, kimiside bel ağrısı koku kaybı vs durumları var, teşhis konuldu...
Yani test yaptırmak dışında net birşey söylemek imkansız. Kişiden kişiye değişen bir şey. Doktora gidip durumunuzu anlatın

Yeni konular

Geri
Yukarı