COVID-19'a yakalanmış olabilir miyim?

Demir.kan

Hectopat
Makaleler
1
10. sınıfa gidiyorum. Sınav olmak için okula gidiyordum. Dün aşırı baş ağrısından yattım, sonra kalktığımda hafif bir ağrı kalmıştı. Akşama kadar ders çalıştım, ders çalışırken nefes almakta zorlandım ve başımın döndüğünü hissettim. Aileme söyledim ve sonra erkenden yattım. Bu sabah ise yine nefes almakta problem çekiyorum ve ders çalışırken başım dönüyor. Üstüne içimde bir soğukluk var, hafif ateşim ve yanaklarımda kızarıklık var. Sizce korona bana çarptı mı? Bugün hastaneye gideceğim fakat bugün kimya sınavım var. Ona katılamayacağımdan tekrardan kimya sınavı olabilir miyim ve bu belirtiler virüs belirtisi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu gün hastaneye gittim test yaptırmadılar ateş değerimde normalmiş oysaki dışardan geldim neyse beni nörolojiyi yönlendirdiler muayene oldum reçete yazdılar şu anda baş dönme hariç iyiyim.

Okul başladıktan sonra her öğrencide olduğu gibi psikolojik bunlar. Gece saatlerine kadar ders çalışmak, uykusuzluk, su içmede eksiklik, çok fazla kafein tüketimi bunlara sebep olur. Üstüne soğuk algınlığı da varsa normaldir.
Kısaca beslenmene ve uykuna daha çok zaman ayırırsan geçecektir. Diğer kişilere de tavsiyem bu. Kafaya takmadan bu dediklerimi yapan hala sorun tekrarlarsa doktora gidin yoksa boşa doktorları da kendinizi de yormayın.

Geri
Yukarı