COVID aşısı sonrası kusmak

Keremmxo78

Hectopat
Merhabalar. Bugün ilk doz BioNTech aşımı olmaya gittim. Her şey normaldi neyse aşıyı falan oldum hiç acımadı. Zaten heyecan falanda yapmadım. Yaklaşık 5 dakika sonra benim midem bulanmaya başım dönmeye başladı ve kustum. Yani ben daha önceden ameliyat falan da oldum iğnelere bayağı alışkınım korkmam da zaten sizce neden böyle oldu? Ve aşı sonrası kusmak normal midir?

Merhabalar. Bugün ilk doz BioNTech aşımı olmaya gittim. Her şey normaldi neyse aşıyı falan oldum hiç acımadı. Zaten heyecan falanda yapmadım. Yaklaşık 5 dakika sonra benim midem bulanmaya başım dönmeye başladı ve kustum. Yani ben daha önceden ameliyat falan da oldum iğnelere bayağı alışkınım korkmam da zaten sizce neden böyle oldu? Ve aşı sonrası kusmak normal midir?
İki Biontech aşısı oldum böyle bir durumla karşılaşmadım. Aşıyı olduktan sonra 15-20 dakika bekleyin diyorlar zaten alerjik bir durum veya sizin tarzda bir durum söz konusu olabilir diye. Hastaneden çıkar çıkmaz döndünüz heralde. Geri gidip durumu anlatın bence, tahlil falan kontrol etsinler.

Aşıdan sonra 15 dakika hastanede beklemeniz gerekiyor olası bir yan etki için. Bence geri dönüp hastaneye başvurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı