COVID-19 BioNTech aşısı sonrası yan etkiler

29 Haziran'da ilk doz aşımı oldum. 24 saat boyunca kolumu oynattığımda hafif bir ağrı ve üşüme/titreme durumu vardı. Ertesi gün hiçbirinden eser kalmadı.

Ayrıca, özellikle aşı sonrası bana yan etki olacak düşüncesiyle aşı olursanız zaten psikolojik olarak yan etkiler kendini gösterecektir. Rahat olmanız çok önemli.

29 Haziran'da ilk doz aşımı oldum. 24 saat boyunca kolumu oynattığımda hafif bir ağrı ve üşüme/titreme durumu vardı. Ertesi gün hiçbirinden eser kalmadı.

Ayrıca, özellikle aşı sonrası bana yan etki olacak düşüncesiyle aşı olursanız zaten psikolojik olarak yan etkiler kendini gösterecektir. Rahat olmanız çok önemli.

Hocam, inanın cok rahat gittim. Gencim, sporcu adamım falan diye. Hastalanan biri de değilim diye. Direkt bünye meselesi. Mesela sizde de ateş olmuş, bazi insanlarda hiçbir şey olmuyor. Direkt bünye, psikolojik olarak kendinizi sıksanız da sıkmasaniz da bence.

Ben dün oldum ilk COVID19 aşımı. Aşıyı BioNTech seçerek. İlk gün sadece kolum ağrıdı ve çok acıktım. Bugün ise yine sadece kolum ağrıyor ama ağrı azaldı. Karnım ise normal derecede acıktı. Not: 13 yaşındayım.

Arkadaşlar, kimsenin gözünü korkutmak istemem aşıyı da olmasını isterim lakin bende bir yan etkiler gösterdi aklimi kaybettim. Olduğum ilk gün hiçbir şey hissetmedim. Herkesin kolu ağırmış falan benim ağırmadi hatta düzenli spor yapan biriyim spor yaptım lakin 2. gun gecesi nefes darlığı, hışırtı ciğerlerde, ciğer batması, boğaz ağrısı yapti. Şu an kalktım sadece ciğer batması kalmış ama dun gece uyutmadı. Bu rahatsızlıklar acaba tek bende mi oldu diye merak ediyorum. Sizin de basiniza geldi mi? Ayrıyeten cok tuhaf bir gun sürdü yani. Not BioNTech oldum.

Ben 2 dozu da oldum şu an üstünden 1 ay geçti olduktan sonra kolum ağrımadı bile herkesin bünyesi farklı

Yeni konular

Geri
Yukarı