COVID olan kişinin ailesi dışarı çıkabilir mi?

Yusufali06

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, ben büyük ihtimalle COVID oldum yani başım ağrıyor, burnum akıyor, dün ateşim de vardı ama bugün azaldı.
Neyse şimdi ben gidip hastaneye test yaptırsam ve pozitif çıksa test babam yine de işine gidip gelebilir mi?
Şimdiden teşekkürler.

Öncelikle merhaba, ben büyük ihtimalle COVID oldum yani başım ağrıyor, burnum akıyor, dün ateşim de vardı ama bugün azaldı.
Neyse şimdi ben gidip hastaneye test yaptırsam ve pozitif çıksa test babam yine de işine gidip gelebilir mi?
Şimdiden teşekkürler.
Temaslı sayılırlar ve karantinaya alınıp çıkamazlar.

En fazla balkona çıkabilirsiniz. Kovid olduğunuzdan şüphe ediyorsanız bir maske takıp herhangi bir sağlık kuruluşuna gidin. Negatif çıkarsa baban işine gidip gelebilir. Ama pozitif çıkarsan ailen ve senin temas ettiğin kişiler dahil 14 gün karantina verirler.

Aynı evde yaşayan hekes temaslı sayılmaktalar.

Ancak en son yönetmelikte temaslı tanımı değişti. Eğer anne ve baban 2 adat aşısını olduysa, temaslı sayılmıyorlar (hayata devam) ve 5.günde PCR yaptırma zorunlulukları var. PCR negatif ise hayata devam. Pozitif ise covid19 algoritması işliyor. Ancak en doğru bilgiyi Fİlyasyon ekibinin sana verdiği numarayı arayarak görebilirsin.

+Annen ile Baban HES uygulaması üzerinden durumlarını kontrol edebilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı