Covid olan var mı?

Sanırım covid hastasısınız öncelikle geçmiş olsun, ben olmadım fakat annem ve babam bu hastalığı geçirdi. Öncelikle babamda sırt ağrısı, halsizlik ile başladı. Daha sonra hastanede akciğer filmi çekildi temiz çıktı. Sürüntü testi alındı 2 gün sonra babamın testi pozitif çıktı. Babam 10 ben ve annemin 14 gün karantina süreci başladı. Babamın pozitif çıktığı akşam bizde sürüntü testi verdik benim ve annemin negatif çıktı. Babama ismini hatırlayamadığım fakat ilk gün sabah 8 akşam 8 daha sonraki günler kullanımı düşen bir ilaç verildi. Babamın pozitif çıkmasından 6 gün sonra annemde boğaz ağrısı, halsizlik, tat, koku kaybı ve eklem ağrısı başladı. O gün sürüntü testi verdi 2 gün sonra testi pozitif çıktı. onun karantinası uzadı benim de uzadı. Babamın karantinası uzamadı. Yaklaşık 2 hafta sonra babam normal yaşantıya döndü, annemde döndü fakat tat ve koku hala geri gelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım covid hastasısınız öncelikle geçmiş olsun, ben olmadım fakat annem ve babam bu hastalığı geçirdi öncelikle babamda sırt ağrısı halsizlik ile başladı onların daha sonra hastanede akciğer filmi çekildi temiz çıktı sürüntü testi alındı 2 gün sonra babamın testi pozitif çıktı. Babam 10 ben ve annemin 14 gün karantina süreci başladı babamın pozitif çıktığı akşam bizde sürüntü testi verdik benim ve annemin negatif çıktı babama ismini hatırlayamadığım fakat ilk gün sabah 8 akşam 8 daha sonraki günler kullanımı düşen bir ilaç verildi babamın pozitif çıkmasından 6 gün sonra annemde boğaz ağrısı halsizlik tat koku kaybı eklem ağrısı başladı o gün sürüntü testi verdi 2 gün sonra testi pozitif çıktı onun karantinası uzadı benim de uzadı babamın karantinası uzamadı yaklaşık 2 hafta sonra babam normal yaşantıya döndü annemde döndü fakat tat ve koku hala geri gelmedi.

Evet oldum hafıf atlattım çok çok geçmıs olsun annenize ve babanıza

Hocam ben ve ailem covid olmuştu. Belirtiler herkeste farklı oluyor. Bende hiçbir belirti yoktu. Tat ve koku kaybı olmadı bende. Ailemde ise kas ağrısı ateş öksürük gibi belirtiler olmuştu. Biz covid olduğumuz zaman hastanelerde yer olduğu için 1 hafta kadar hastanede kaldık. Ve bize 5 gün ilaç tedavisi uygulandı. Ben ve ablalarım 1 hafta sonra negatife döndük ve herhangi başka bir belirti yaşamadık fakat annemin testi negatif çıkmasına rağmen neredeyse 3 hafta kadar belirtileri gösterdi.

Ben geçirdim en temel belirtisi halsizlik. Ateş konusu kesin değil bence çünkü benim ateşim bir çıkıp bir iniyordu. Yani sürekli ateş durumu yoktu. En fazla 37, 7 derece oldu ateşim. Hastalığım soğuk algınlığından dolayı lüx ettiğini düşünüyorum çünkü soğuk aldığım güne kadar hiçbir belirtim yoktu. Kendinize dikkat ediyorsanız eğer hastalığı hissetmeden geçirme olasılığınız yüksek. Ben sağlık ocağına gittim öncelikle oradaki doktor covid olmadığımı düşündü ve soğuk algınlığı ilaçları ve ağrı kesici ateş düşürücü gibi ilaçlar verdi. Ben yine de evde maske takıyordum. Daha sonra belirtilerim 2 gün de bitti ancak babam ve annem de belirti gösterdiler. Annem test yaptırdı ve sonuç pozitif çıkınca covid olduğumuzu anladım. Genel belirtiler eklem ağrısı, ciddi halsizlik, hafif ateş, öksürük bende boğazımı üşüttüğüm için çok kısa bir süre oldu. Ailemde bayağı vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı