COVID testi için doktora girmek zorunlu mu?

Artık test için önce doktora giriliyor doktor isterse test olunuyormuş doğru mu?
Hocam selam, dün teste gittim ve yaşadıklarımı anlatayım. Bir hastanenin aciline gittim, doktor teste yolladı ancak gittiğim hastanede 18 yaş altına test yapılmıyormuş. Başka bir hastaneye yolladılar, oradaki çocuk aciline gittim, ilk kayıt noktasında bir doktora yönlendirdiler, şikayetimi anlattım, doktorda teste yolladı. Doktorlar teste izin veriyor bildiğim kadarıyla.

Hocam selam, dün teste gittim ve yaşadıklarımı anlatayım. Bir hastanenin aciline gittim, doktor teste yolladı ancak gittiğim hastanede 18 yaş altına test yapılmıyormuş. Başka bir hastaneye yolladılar, oradaki çocuk aciline gittim, ilk kayıt noktasında bir doktora yönlendirdiler, şikayetimi anlattım, doktorda teste yolladı. Doktorlar teste izin veriyor bildiğim kadarıyla.

Sıkıntım şu bulunduğum bölgede hastaneler çok yoğun o doktora çıkmam en az 2 saat.

Önceden doktor yönlendiriyordu sonra bir ara istediğin zaman gidip yaptırabiliyordun. Sonrasında belirtisi olmayanların test olamayacağı bildirildi. O yüzden belirtinizi belirtip öyle test olabileceksiniz. Ayrıca hocam özel değilse neden test olacaksınız? Artık pozitifseniz ilaç verilmiyormuş ve iş/okul vb. yerlerden izin almak durumunda değilseniz bence test olmayın, kendiniz izole olun.

Bildiğim kadarıyla gerekmiyor hocam. Şahsen Ankara sanatoryum acil de bayağı bir test oldum ve hiçbirinde de doktora gitmem gerekmedi. Direk gişeden test olmak istiyorum deyip, girişinizi yapıp oluyordunuz. Ama tabii sizin orada ki hastanelerde nasıldır bilemem. Yine de bence en yakın hastaneye gidip bir bakın en kötü doktor iznine bağlı ise biraz beklersiniz.

Ayrıca şimdi baktım da sonlarda bir daha düzenlemişler sanırım bu test olayını. Doktor iznine bağlamışlar gibi şeyler okudum ama çok garip geldi. Her seferinde doktora mı gidilecek bunun için...

Devlet hastanesine gittim "bakanlık açıklama yaptı artık sadece kronik hastalar vb. test oluyor" dendi, özel hastaneye gittiğimde ise "şu an yollar kapalı o yüzden test almıyoruz" dendi.

Devlet hastanesine gittim "bakanlık açıklama yaptı artık sadece kronik hastalar vb. test oluyor" dendi, özel hastaneye gittiğimde ise "şu an yollar kapalı o yüzden test almıyoruz" dendi.
Eğer belirtiniz yoksa test olamazsınız, en azından bakanlık böyle söylemişti. Tabii özele gidince yaptırabiliyor olmanız lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı