Cpp anlamak için ne yapılmalı?

veyt

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilişim güvenliği teknolojisi programı öğrencisiyim ve 1.sınıfım.
Temel programlama dersimiz var. Algoritma ve programlamaya giriş olarak geçiyor. Algoritma kısmını anlayamadım hocamız hızlı hızlı geçerek anlattı. Programın algoritmasını yazarken tıkanıyorum aklıma bir şey gelmiyor öyle kalıyorum. C++ kısmına gelecek olursak int, string, double, falan anladım ve if if else, yapmayı da biraz biraz beceriyorum. İş döngüye (while for falan) girince yine tıkanıyorum. Ve hiçbir şey yazamıyorum.
Hoca şöyle bir şey attı ve bunun bir tık zorunu sınavda tek soru olarak soracağım dedi. Algoritma, akış şeması çizme, ve cpp kodunu yazma olacak.
Ben bu örneğe baktığımda neredeyse hiçbir şey anlayamıyorum. Ne yapmam gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• vizeSample.png
    vizeSample.png
    44,5 KB · Görüntüleme: 42
  • vizeSample.txt
    1,7 KB · Görüntüleme: 18
  • 1700255916349.png
    1700255916349.png
    34,2 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer algoritma kısmını anlamadıysan BTK Akademi var oradan halledebilirsin diye düşünüyorum.

Hocam bir de ben C# ve C++ öğrenmek istiyorum BTK Akademi iyi ama nasıl desem sıkıcı yani daha iyi anlatan bir yer biliyor musunuz bu dediğiniz kanal da anlatıyor mu?
İngilizce biliyorsan Thecplusplusguy en iyi kanaldır ama ingilizce bilmiyorsan Murat Yücedağ idi sanırım o var iyi, ama Türkçe kaynaklarda pointerların sonrası yok ne yazıkdır.

Geri
Yukarı