Çözüldü CPU %100 kullanılıyorken görev yöneticisini açınca %0-2'ye düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Görev yöneticisini açtığımda 1 saniye süre falan CPU %100 gözüküyor. Ondan sonra 5 dakika da bekledim CPU kullanımı %0-%2 arası oluyor pek değişmiyor.
Görev yöneticisini ilk açtığınızda CPU'nun çok kullanıldığını görebilirsiniz bu normaldir, açtıktan 10 saniye sonra genelde düşer.
CPU %100 oluyor fandan çok ses geliyor, sonra Görev Yöneticisi'ni açınca %100 gözüken CPU %0 oluyor. Nedeni nedir?
CPU kullanımının %100 olduğunu nereden anladınız?
Denemeniz gereken bazı yöntemler:

Komut istemini yönetici olarak açın ve "sfc /scannow" yazın.

CPU kullanımının %100 olduğunu nereden anladınız?
Denemeniz gereken bazı yöntemler:

Komut istemini yönetici olarak açın ve "sfc /scannow" yazın.
Görev yöneticisini açtığımda 1 saniye süre falan CPU %100 gözüküyor. Ondan sonra 5 dakika da bekledim CPU kullanımı %0-%2 arası oluyor pek değişmiyor.

Görev yöneticisini ilk açtığınızda CPU'nun çok kullanıldığını görebilirsiniz bu normaldir, açtıktan 10 saniye sonra genelde düşer.

Çözüm
Onun nedeni Görev Yöneticisi'nin sistem ve uygulama bilgilerini toplaması. Görev Yöneticisi'ni açınca işlemci kullanımının yüksek görünüp geri inmesi normaldir.

Fanın sebebi havaların ısınması, laptop bakımını yapmanı öneririm.

Geri
Yukarı