CPU %100 Kullanımı

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, genelde oyun oynarken CPU kullanımı 100 oluyor fakat görev yöneticisinden baktığımda oyun 60-80 arası kullanıyor ve kullanan başka program da yok. Uzun zamandı Rainbow Six Siege oynuyorum ve ilk defa oluyor bu. Kullanım 100 olunca da FPS düşmeye başlıyor. Düzeltmek için ne yapabilirim?

Görev yöneticisinden sağlıklı sonuçlar elde edemezsin. MSI Afterburner ile kontrol et. Sürekli yüksek CPU kullanımı varsa, darboğaz yaşıyorsun.

Hocam ben de ekran kartı darboğazı yaşıyorum. 1080P düşük kalıyor DSR açıyorum donmalar yaşıyorum nasıl çözebiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, genelde oyun oynarken CPU kullanımı 100 oluyor fakat görev yöneticisinden baktığımda oyun 60-80 arası kullanıyor ve kullanan başka program da yok. Uzun zamandı Rainbow Six Siege oynuyorum ve ilk defa oluyor bu. Kullanım 100 olunca da FPS düşmeye başlıyor. Düzeltmek için ne yapabilirim?

1060 6G ve i5 7500 kullanıyorsanız bir problem olmaması lazım. Aynı sistem bende de var, herhangi bir şekilde sorun yok, MSI Afterburner ile SS veya video paylaşınız, belli ki bir yerde problem var.

Görev yöneticisinden sağlıklı sonuçlar elde edemezsin. MSI Afterburner ile kontrol et. Sürekli yüksek CPU kullanımı varsa, darboğaz yaşıyorsun.
Merak ettiğim bi konu var o işlemci ile nasıl bir darboğaz yaşayabilir o kart ?

Isı derecelerine bir göz at yüksekse termal macun yenile.

Sistemine bakmadım, mobildeyim. Sadece söylediği sorunu açıkladım. O işlemci ile ekran kartı zaten darboğaz yapmaz. @safakuyanikk
Malesef yapar i5 7400-1050 ti sistemim vardı pubgde aynı sorunları yaşadım herşeyi denedim olmadı bir hafta önce işlemci ve anakartı satıp r5 3600 e geçiş yaptım drop ve sorunların hepsi ortadan kalktı pc acayip derecede rahatladı malesef intel 7 nesi i5 ler artık bazı oyunlarda yetersiz kalıyorlar kesin çözüm işlemci değişikliğidir tecrübeyle sabit sorunu başka yerlerde aramayın ben çok aradım

Malesef yapar i5 7400-1050 Ti sistemim vardı PUBG'de aynı sorunları yaşadım her şeyi denedim olmadı bir hafta önce işlemci ve anakartı satıp R5 3600'e geçiş yaptım drop ve sorunların hepsi ortadan kalktı PC acayip derecede rahatladı maalesef Intel 7 nesi i5'ler artık bazı oyunlarda yetersiz kalıyorlar kesin çözüm işlemci değişikliğidir tecrübeyle sabit sorunu başka yerlerde aramayın ben çok aradım

Ekran çözünürlüğünüz kaçtı?

Sisteme virüs girip girmediğini kontrol etmenizi öneririm. Bazen virüsler internete bağlıyken, sistem boşta olsa bile CPU kullanımını artırıyor. Sistem boştayken CPU kullanım yüzdesi kaç?

Geri
Yukarı