CPU %100 oluyor ve Microsoft Edge açılıyor

320227

Hectopat
Sorun başlıktaki gibi. Durup dururken sekme açılıyor ama bunlar boş. Bunlar açılırken CPU kullanımı %100 oluyor ve bilgisayar donuyor ve aynı zamanda RAM kullanımı da limite ulaşıyor. Bu eski bilgisayarımda da oluyordu. Eskisi ile bu bilgisayarın ortak noktası klavye ve fare. Yabancı bir program indirmedim. Oyunlar Steam'den ve güncellemeleri Windows kendi yüklüyor. Windows Defender hiçbir şey yok diyor.

RAM sorunu için Baidu PC Faster adlı uygulamayı yüklemenizi tercih ederim. CPU sorunu içinde masaüstü arka planınız yüzündendir belki.
Sistem şuan deneme olarak windows 10 kullanıyor.Bilgisayarda sadece steam,epic games,msi afterburner ve hd tune var.Microsoft edge ye bir kez basıyorum ama görev yöneticisi yanında parantez içinde 58 gösteriyor.İnternete giremiyorum.

1595798962935.png

Sekmeler durduk yere açılıyor ve bunu önlemek isteyip Edge kullanmak istemiyorsanız fotoğraftaki konuma gidip belirttiğim klasörün sonuna +256 ekleyin, bu devre dışı bırakacaktır.

Eğer Google Chrome yüklü değilse dediğim işlemi yapmadan önce Edge tarayıcınız üzerinden Google Chrome'u indirebilirsiniz.
Edge tarayıcısına giremiyorum bile.Açılmasıyla beraber sistem kitleniyor.Gorev yöneticisi bazen 58 bazen 29 yazıyor yanına.Açıldığı anda %100 islemci ve 4gb ram kullanıyor.(Sistem ramim 8gb)Sistem donup kalıyor.Islemcim ryzen 3 1200 o da direk 3.4 e çıkıyor.Bu sadece bu gece başıma geldi.Arka olanda gta 5 indiriyorum ama bu hiç böyle olmamıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı