Çözüldü CPU 8+4 pin anakarta ASUS ROG STRIX 650W PSU uyar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Little Doge

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
ASUS ROG STRIX B550-F anakartın 8+4 pin CPU bağlantısı mevcut.
Sistemde kullanmak istediğim PSU ise ASUS ROG STRIX 650G.
Öğrendiğim kadarıyla bu PSU'nun 8+4 değil, 8 pin CPU güç bağlantısı mevcut. Bu yüzden anakarta uymayacak diye tereddütte kaldım.
Sizce durum tam olarak nedir? Bu PSU'da 8+4 pin bağlantısı var mı?

Çözüm
CPU kabloları ortadan ayrılabiliyor. Aşağıdaki videodan kablo yapılarını da görebilirsiniz. Yani anakart için sorun olmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Merhaba,
ASUS ROG STRIX B550-F anakartın 8+4 pin CPU bağlantısı mevcut.
Sistemde kullanmak istediğim PSU ise ASUS ROG STRIX 650G.
Öğrendiğim kadarıyla bu PSU'nun 8+4 değil, 8 pin CPU güç bağlantısı mevcut. Bu yüzden anakarta uymayacak diye tereddütte kaldım.
Sizce durum tam olarak nedir? Bu PSU'da 8+4 pin bağlantısı var mı?
PSU çıkışında 4 adet pcı,cpu çıkışı gözüküyor yani 2 çıkışını 8+4 olarak anakarta takabilirsin diğer ikisinide ekran kartına.

PSU çıkışında 4 adet pcı,cpu çıkışı gözüküyor yani 2 çıkışını 8+4 olarak anakarta takabilirsin diğer ikisinide ekran kartına.
Anlayamadım, biraz daha açabilir misiniz? PCI-e kablosu, anakart üzerindeki CPU girişine takılmalı mı diyorsunuz?
Bu arada sistemde ekran kartı yok.

CPU kabloları ortadan ayrılabiliyor. Aşağıdaki videodan kablo yapılarını da görebilirsiniz. Yani anakart için sorun olmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm

Bu videoyu izlemiştim, ancak emin olamamıştım.
Cevapları için herkese teşekkürler.

Anlayamadım, biraz daha açabilir misiniz? PCI-e kablosu, anakart üzerindeki CPU girişine takılmalı mı diyorsunuz?
Bu arada sistemde ekran kartı yok.

Güç kaynağındaki çıkışı PCI'ya da CPU'ya takabilirsiniz demek oluyor. Yani 4 adet slotu hangisinde değerlendirmek isteseniz size kalmış. Bir zorunluluk yok yani bu çıkış sadece CPU'ya takılacak gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı