CPU bazlı mining yapılabiliyor mu?

Tuna Yücer

Kilopat
Makaleler
13
Yer
Türkiye, Amasya
Daha fazla  
CPU bazlı mining yapılabiliyor mu? Elimdeki ekran kartı, R7 260X mining konusunda 9800GT kadar kötü olmasa da biraz çöp kategorisinde. Öbür yandan işlemcim E5 1650 6 çekirdekli harika bir işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bir şey sormak istiyorum. CPU bazlı mining yapılabiliyor mu? Elimdeki ekran kartı, R7 260X mining konusunda 9800GT kadar kötü olmasa da biraz çöp kategorisinde. Öbür yandan işlemcim E5 1650 6 çekirdekli harika bir işlemci.
Sanmam. GPU daha önemli olduğu için CPU pek kazandırmaz.

Ben bir şey sormak istiyorum. CPU bazlı mining yapılabiliyor mu? Elimdeki ekran kartı, R7 260X mining konusunda 9800GT kadar kötü olmasa da biraz çöp kategorisinde. Öbür yandan işlemcim E5 1650 6 çekirdekli harika bir işlemci.
Malesef CPU bu işlerde hiç kazandırmıyomuş.

Hocam ne yaptınız? Ethereum Mafia olsaydı daha yerinde olurdu :D

CPU ile de mining mümkün tabii. Fakat ETH veya ZEC gibi altcoinleri CPU ile kazanlara hiç rastlamadım.

Nerede CPU Mining geçse sürekli Monero'yu görüyorum. GPU Mining'den iyi olmayacaktır tabii ama bakınmaktan ve denemekten zarar gelmez.

Merhaba,

CPU Mining mümkün, sadece CPU ile mine edilebilen coinler mevcut onlar arasından bir seçim yapman daha iyi olacaktır. Mine ederken sadece CPU ile mine edilebildiğinden emin ol çünkü, GPU veya ASIC minerlar ile yarışman mümkün değil. Getirisi, götürüsü ne olur bilemem, hesaplaman lazım.

Ref:

Yeni konular

Geri
Yukarı