Bitcoin mining yapılabiliyor mu?

491279

Hectopat
Arkadaşlar selam,
Technopat da çok fazla mining konusu açılıyor siz de biliyorsunuz ama benim gördüğüm kadarıyla ETC ve bazı alt coinler mining yapılıyor ben Bitcoin mining hiç görmedim neden böyle.
Beni bu konu hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Arkadaşlar selam,
Technopat da çok fazla mining konusu açılıyor siz de biliyorsunuz ama benim gördüğüm kadarıyla ETC ve bazı alt coinler mining yapılıyor ben Bitcoin mining hiç görmedim neden böyle.
BTC minerları özel. Ekran kartıyla değilde onun ayrı bir makinesi var. Antminer falan var.

ASIC olarak geçiyor bu makineler.

Arkadaşlar selam,
Ekran kartları yapamıyor. Ethereum bile 6GB zorlarken BTC'nin istediği kazım gücünü düşünün. Ne 6900XT, ne de 3090 bu güçte. Ama özel makineler yapıyor.

Bitcoin madeni gittikçe zorlaştı alt coinlere yönelmeniz daha iyi olur.
Ben mining yapmıcam :)
Sadece merak ettim mining konularında hiç bitcoin konuşulmuyor hep etc ve alt coinler vardı merakımdan açmıştım konuyu.
Ekran kartları yapamıyor. Ethereum bile 6GB zorlarken BTC'nin istediği kazım gücünü düşünün. Ne 6900XT, ne de 3090 bu güçte. Ama özel makineler yapıyor.
Değeri yüksek coinler mining yapılması için daha mı fazla güç gerekiyor?

Ben mining yapmayacağım :)
Sadece merak ettim mining konularında hiç Bitcoin konuşulmuyor hep ETC ve alt coinler vardı merakımdan açmıştım konuyu.

Değeri yüksek coinler mining yapılması için daha mı fazla güç gerekiyor?

Evet. Kripto paraların bir limiti var. Bu limit dolmaya yaklaştıkça kazım zorlaşacak. 2022 Aralık ayında mesela ETH için 8 GB sınırı gelecek. Her bir kişi kazım yaptıkça kazmak zorlaşacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı