CPU boşta 54 derece

uasamet

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, laptop kullanıyorum. Dün macunu yeniledim ve fanı temizledim ama fan gereksiz yere 2300 RPM'lere çıktığını gözlemledim. Öncesinde böyle bir problem yoktu, boştayken fan çalışmazdı ve 42 dereceyi geçmezdi işlemci sıcaklığı ama ne yaptıysam düşüremedim sıcaklığı. Vidaları çok da sıkmadım. Sizce neden olabilir?

Adsız.png

İşin garip tarafı oyunlarda Turbo Boost ile 83 dereceleri geçmiyor.

Son düzenleme:
Sorun, büyük ihtimalle termal maucun da. Kendin sürmeye kalkma, bilmiyorsan. Yine aynı şekilde olur. İşini bilen birine götür, hall olur.

Toz temizliği yaptınız mı?
yaptım
Yanlış takmış veya yanlış sürmüş olabilirsin
yanlış derken fanlar doğru yere takılı hocam
Görev yöneticisinden boştayken CPU kullanımının kaçta olduğuna bir bakabilir misiniz?
bakıp döneceğim.
Hiç bilgisayarı yoracak bir programı açtınız mı yani şöyle diyeyim kapatıktan sonra mı 54 yoksa hiçbir programı açmadığınız halde mi 54.
yoracak bir yazılım yo eminim. Zaten temizlikten öncesinde ısınma sorunu yoktu fan bile çalışmıyordu boştayken.
Sürmeden 42 derece diyor arkadaşımız. Olmasa bile daha başka ne çözümü olabilir dostum?
Yine bir miktar macun vardı
Termal macunun miktarını düzgün ayarla ve çipin üstüne gelen vidaları sonuna varmadan 1 tık gevşek olacak şekilde sık, şayet daha sıkı yapman ısıyı düşürür ama ben çipi baskı altında bırakmak istemezdim(genelde bu vidaların aşırı sıkılmaması için vidaların içine girdiği yaylar olur, vidanın çevresinde.
yani şimdi az sıktım diye olabilir mi biraz daha sıkabilirdim o payı bıraktım.
Görev yöneticisinden boştayken CPU kullanımının kaçta olduğuna bir bakabilir misiniz?
boştayken kullanım 1-2 arası gidip geliyor.

Son düzenleme:
yaptım

yanlış derken fanlar doğru yere takılı hocam

bakıp döneceğim.

yoracak bir yazılım yo eminim. Zaten temizlikten öncesinde ısınma sorunu yoktu fan bile çalışmıyordu boştayken.

Yine bir miktar macun vardı

yani şimdi az sıktım diye olabilir mi biraz daha sıkabilirdim o payı bıraktım.

boştayken kullanım 1-2 arası gidip geliyor.
vida yıvasına zarar vermeyecek şekilde daha fazla sık

Yeni konular

Geri
Yukarı