CPU Diyot Scaklığı Çok Yüksek

Yorum

Hectopat
Yer
K.Maraş
Daha fazla  
Meslek
Grafik - Web Design
Merhaba,

CPU/CPU Diyot sıcaklığı normalin üstünde görünüyor.
Sistemi yeni oluşturduk. Bugün montajını yapıp gerekli programları kurduktan sonra bir ara işlemci sıcaklığı falan incelemek istedim fakat bana sonuçlar anormal gibi geldi.

Ayrıca kullandığım Sapphire Pulse Amd Radeon RX 570 4G 256Bit GDDR5 (DX12)PCI-E ekran kartının sürücüsünü yüklediğimde bilgisayar açılırken çok tuhaf bir sonuçla karşılaşıyorum. Yeşilli bir ekranla karşılaşıyorum. Sistem açıldığında görüntü normale dönüyor.

Sistemim: AMD Ryzen 5 2600X ], 8GB RAM, Radeon RX 580 Series Ekran, 233GB SSD,
Detaylı Sistem Özeti

Bu iki konu hakkında görseller paylaşıyorum.
Konuyla ilgili değerli ustaların engin bilgilerine başvuruyorum.

b1.jpg
ryzn.jpg
ekran.jpg
e1.jpg
b4.jpg
b3.jpg
b2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sensörden kastınız nedir ve sizce yapmam lazım?
Ayrıca "Bios" ekranı da dahil masaüstü gelene kadar ekranın yeşil olması neden kaynaklıdır acaba?
Bu yeşil ekran masaüstü simgeleri geldikten bir kaç saniye sonra düzeliyor.

Normal olması gereken ekran:
msi-am4-bios-gaming_2gear_red_4.jpg

Benim Ekran kartı sürücüsünü yükledikten sonraki ekran:

benim de ryzen 7 2700 işlemci var. cpu 41 diyot 90 derece. bende demi sorun var yoksa olması gereken mi bu?
İnan ilk defa karşılaşıyorum bu sıcaklık değeriyle. 45-75 derece arası olur. Bunu gördüm ama bu sıcaklığı ilk defa görüyorum, kafam karıştı benim.
Diyot sıcaklık sensörü olmadığı için o şekilde gözüküyordur. Elinizle yuvanın etrafına dokunduğunuzda çok bir sıcaklık yoksa sorun yok demektir.
Diyot sıcaklı sensörü nasıl yok anlamadım bunu anakarta koymamışlarsa büyük bir eksik.
İşlemcinin soğutucusunun etrafına elimi vurduğum zaman (çalışır durumdayken) ciddi bir sıcaklık yok. 1 dakika kadar dokundum ama elimi yakacak derecede değil.
İşlemci veya anakart arızalı olabilir. Sıcaklık sensörü yoktur veya bozuktur diyelim, önemi yok ama o yeşil ekranı nasıl açıklıyorsunuz?

Hocam bu yeşil ekran olayı beni çok ciddi rahatsız etti. İnşallah Bu konuya bir çözüm getirebiliriz.
Bu olay illaki birinin başından geçmiştir. Bilgi sahibi arkadaşlarımız yardımcı olursa çok sevinirim.
Ürün bu : SapphireNitron+Radeon RX 580 4G OC 256Bit GDDR (Dx12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı 11265-07-20G. Bu konu ile ilgili satın aldığım teri (HB).aradım. Konu ile ilgili bilgi sahibi değiller.
Bilgi amaçlı yazıyorum. Yeşil ekran alan varsa benden başka bilgi amaçlı paylaşayım dedim.
Sorun kullanmış olduğum HDMI to VGA converter den kaynaklı olduğunu söyleyebilirim.
Aparatı kasanın arkasından sök-tak yapınca sorun gideriliyor.

Kullanmış olduğum Converter görselini paylaşıyorum.
9471970574386.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı