CPU Yüksek Diyot Sıcaklığı

O halde tekrar bir servise gönderin. Uzman gözüyle onlar baksın. Eğer sorun algılayıcı hatası der iseler sıkıntıya gerek yok.

İşlemci, test programlarından daha güncel olduğu için böyle sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ryzen Master'da bir problem gözükmüyordu değil mi?

Orada da sabit 95 gözüküyor, stres testinde de normalde de 95.
Ryzen, Ölçülenden 20 Derece Daha Serin
Bir önceki nesil Ryzen 7'lere güvenlik amaçlı uygulanan sistem, yeni nesil işlemcilere de uygulanmış olabilir. AMD ile görüşüp bununla alakalı bilgi alabilirsiniz. Benim tahminimde bu yönde.

Ayrıca fiziksel olarak test edebilme imkanınız(termometre ile) var ise, ısıyı daha iyi görebilirsiniz.

Son düzenleme:
Ryzen, Ölçülenden 20 Derece Daha Serin
Bir önceki nesil Ryzen 7'lere güvenlik amaçlı uygulanan sistem, yeni nesil işlemcilere de uygulanmış olabilir. AMD ile görüşüp bununla alakalı bilgi alabilirsiniz. Benim tahminimde bu yönde.

Ayrıca fiziksel olarak test edebilme imkanınız(termometre ile) var ise, ısıyı daha iyi görebilirsiniz.

Soğutucunun alüminyum bloğu çok soğuk. Anakartın kendisi de (elle kontrol ettiğimde) soğuk. Mofset soğutucular da çok soğuk.

O halde problem yok demektir. Ya sensörden, ya da önceki nesillerdeki gibi bilinçli yapılan bir durum. Yine de üretici firma ile deneyimlerinizi paylaşıp, bir uzman ağzından bilgilenmekte fayda var.

Beyler ben de 2600x kullanıyorum ve bugun baktiğimda cpu diyor 110 derece civarı boştayken... Beta sürümden kastınız kaç numaralı sürüm? Bir de ryzen masterdan hangi değer cpu diyotu veriyor? TeşekkürlerEki Görüntüle 319670

Geri
Yukarı