Çözüldü CPU fan error hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ChappieSs

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben dün CPU'nun fanını söktüm yerine daha iyi bir fan taktım. Onun kablosunu takmadım elektriği başka yerden alıp yaptım ama bilgisayarı açarken bu hata erkana geliyor.
Bu hatayı nasıl yok edebilirim? Tahminimce o kabloyu takmadıgım için oldu ama kablo uyumlu değildi zaten.

Çözüm
Nasıl hallettiğinizi de yazın, daha sonra aynı sorunu yaşayanlar için yardımcı olabilir.

BIOS da Power kısmından hardware monitör kısmına girdim.
CPU fan Speed ayarını n/a yaptım, CPU Q-fan Control'ü de enable yaptım düzeldi.
Hala devam edecek olursa fan Speed ayarını ıgnore yapıpda deneyebilirsiniz aksi takdirde devam edecek olursa bir sıkınıt vardır.
CPU_FAN pinine bir şey bağlamanız lazım, eğer bağlamayacaksanız BIOS'tan CPU_FAN izlemesini kapatın ve F10 ile kaydet&çık yapın.

Merhaba. Ben dün CPU'nun fanını söktüm yerine daha iyi bir fan taktım. Onun kablosunu takmadım elektriği başka yerden alıp yaptım ama bilgisayarı açarken bu hata erkana geliyor.
Bu hatayı nasıl yok edebilirim? Tahminimce o kabloyu takmadıgım için oldu ama kablo uyumlu değildi zaten.
:).

Kabloyu sokete takmadığınız için o hatayı veriyor. Sorun yok.

Tamamdır teşekkürler.

CPU_FAN pinine bir şey bağlamanız lazım, eğer bağlamayacaksanız BIOS'tan CPU_FAN izlemesini kapatın ve F10 ile kaydet&çık yapın.

Hemen deniyorum geri dönüş sağlayacağım.

:).

Teşekkürler.

Tam olarak hangisi bulamadım.

Orada mısınız?

Dosya Ekleri

• IMG_20220514_193224.jpg
    IMG_20220514_193224.jpg
    127,6 KB · Görüntüleme: 388
Son düzenleme:
BIOS beklediğim gibi çıkmadı, Hardware Prefetcher ayarını disabled yapıp deneyin.

Nasıl hallettiğinizi de yazın, daha sonra aynı sorunu yaşayanlar için yardımcı olabilir.

BIOS da Power kısmından hardware monitör kısmına girdim.
CPU fan Speed ayarını n/a yaptım, CPU Q-fan Control'ü de enable yaptım düzeldi.
Hala devam edecek olursa fan Speed ayarını ıgnore yapıpda deneyebilirsiniz aksi takdirde devam edecek olursa bir sıkınıt vardır.

Çözüm

Geri
Yukarı