CPU fan error veriyor fanlar dönmüyor

Burak Taşkaya

Hectopat
Daha fazla  
Daha dün açılıyordu sorunsuz sabah bir uyandım CPU fan error diyor CPU fanlarım dönmüyor Cooler Master ML2 sıvı soğutma takılı yardım edebilir misiniz?

Sıvı soğutma kablonuz AIO_Pump mı yoksa CPU_FAN slotuna mı takılı?
Valla hatırlamıyorum ki alalı çok oldu ama sorunsuz çalışıyordu aldığım günden beri doğru yere takılıdır herhale

@Recep Baltaş

Daha dün açılıyordu sorunsuz sabah bir uyandım CPU fan error diyor CPU fanlarım dönmüyor Cooler Master ML2 sıvı soğutma takılı yardım edebilir misiniz?
Evet biostan monitor kısmına girip cpu fan speedi monitor den ignore a getirip ders çalışabilmek için pc yi açmıştım gece uyurken bi kontrol edeyim dedim fanlar dönüyordu hiçbir şey yapmadım ama sonra pc yi kapatıp açtım biosa girdim tekrardan ayarı monitore getirdim ve cpu fan error hatası vermeden sorunsuz çalıştı tek yaptığım oturup ders çalışmaktı çok ilginç umarım sıvı soğutucumda bir sıkıntılar yoktur işkillendim

Son düzenleme:
Kusura bakma lütfen konuya cevap veremedim. BIOS'ta CPU fan Speed'in ignore seçili olmasında hiçbir problem yok. Çünkü fanların çalışıp çalışmayacağına şu an AiO karar veriyor diyebiliriz. Ve sıvı soğutucularda kullanılan fanlar PWM olduğu için CPU belli bir sıcaklık değerine ulaşmadan fanlar dönmeye başlamaz çoğu zaman. Bu nedenle özellikle bilgisayarın ilk açıldığında fanların çalışmaması oldukça normaldir. Sorunu çözmüş olmana çok sevindim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusura bakma lütfen konuya cevap veremedim. BIOS'ta CPU fan Speed'in ignore seçili olmasında hiçbir problem yok. Çünkü fanların çalışıp çalışmayacağına şu an AiO karar veriyor diyebiliriz. Ve sıvı soğutucularda kullanılan fanlar PWM olduğu için CPU belli bir sıcaklık değerine ulaşmadan fanlar dönmeye başlamaz çoğu zaman. Bu nedenle özellikle bilgisayarın ilk açıldığında fanların çalışmaması oldukça normaldir. Sorunu çözmüş olmana çok sevindim.
Düzelmemiş ki okuldan geldim şimdi tekrar aynı şeyi diyor

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    129,4 KB · Görüntüleme: 14

Yeni konular

Geri
Yukarı