CPU fan hatası

Yöntemden sonra tekrar aynı hatayı aldınız mı? Fanı doğru oturttuğunuza emin misiniz? Fazla ısınmadan dolayı bu uyarıyı veriyor olabilir.

Uyarıyı almadım. Ama dediğim gibi yaklaşık yarım saat sonra dondu bilgisayar. Fanı çıkarıp tekrar takmayı düşündüm ama elimde termal macun yok. Öyle olunca yapmadım. Fanı çıkarsam tekrar macun sürmem gerekir mi?

Düzgün bir şekilde çıkartırsanız gerekmez ama fan tam oturmadıysa zaten çıkartmanız gerekecek. Büyük ihtimalle fan oturmamış ama siz yine de tekrar Load Optimized defaults seçeneğini deneyin ve sıcaklıkları ölçün.

41 ile 50 derece arasında. Tam fotoğrafını çekiyordum elektrikler kesildi.
Yine açılmadı bilgisayar
Fazla geldi bana biraz.

Dosya Ekleri

• IMG_20191116_215303-min.jpg
    IMG_20191116_215303-min.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Evet biraz yüksek ama kapanacak kadar değil. Ayrıca fan da normal çalışıyor gibi görünüyor. Fan soketini biraz üfleyip temizlemeyi deneyin isterseniz, sonradan bozuluyor ya da BIOS ayar tutmuyor. Yeni olduğu için pilinin bittiğini düşünmüyorum ama başka pille deneyebilirsiniz.

41 ile 50 derece arasında. Tam fotoğrafını çekiyordum elektrikler kesildi.
Yine açılmadı bilgisayar
Fazla geldi bana biraz.
Değerler normal fakat biz emin olalım, Prime95 testini çalıştır ve değerleri gözlemlereyerek testi sürdür 90 derece üstüne çıkarsa testi kapat.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı