CPU fan hızı fazla mı?

Laptoparayanadam

Hectopat
Merhabalar bugün aldığım laptop elime ulaştı BIOS üzerinde gözüken fan hızı biraz fazla gibi geldi size de atayım sıkıntı mı var söyleyin bana.

Dosya Ekleri

• 16262720313009003009415234653739.jpg
    16262720313009003009415234653739.jpg
    182,8 KB · Görüntüleme: 84
Laptoplar için normal bir hız. Ama laptop boşta iken ısınmıyorsa bu kadar hızlı dönmesi gereksiz. Fanı otomatiğe alın.

Laptoplar için bu değerler anormal değil ama bu RPM değeri biraz fazla. Özellikle boşta iken bile bu devirde dönüyorsa hem çok ses yapar hem de gereksiz bir efor oluşturur. Fan ayarı otomatik mi ? Otomatik değilse otomatiğe alın.

Merhabalar bugün aldığım laptop elime ulaştı BIOS üzerinde gözüken fan hızı biraz fazla gibi geldi size de atayım sıkıntı mı var söyleyin bana.

Gigabyte laptop mu?
Monster da bu yazılımsal ayarlanıyor başka başka marka laptopu bilmiyorum

Gigabyte laptop mu?

Monster da bu yazılımsal ayarlanıyor başka başka marka laptopu bilmiyorum
Asus
Windows'u kurmak ile uğraştığım için cevap veremiyorum kusura bakmayın işim biter bitmez dönüş yapacağım.
Windows kuruldu kurulurken 11.besilden dolayı sorun yaşadım o ara BIOS'a girdiğimde 40derecelerdeydi ama RPM 2000-3000 arasındaydı kafam karıştı güncellemeler bittiğinde otomatikde mi bakacağım.

Son düzenleme:
ASUS.
Windows'u kurmak ile uğraştığım için cevap veremiyorum kusura bakmayın işim biter bitmez dönüş yapacağım.
Windows kuruldu kurulurken 11.besilden dolayı sorun yaşadım o ara BIOS'a girdiğimde 40derecelerdeydi ama RPM 2000-3000 arasındaydı kafam karıştı güncellemeler bittiğinde otomatikde mi bakacağım.

Tam demek istediğiniz olayı anlamadım daha detaylı açıklar mısınız?

Geri
Yukarı