Oyun içinde laptop fan RPM hızı kaç olmalı?

Docthirst

Kilopat
Daha fazla  
HP Omen 15 laptopa sahibim. Oyunlardayken 4300 RPM'de kalıyor kendim yükseltemiyorum ama otomatik olarak 4300 yapıyor. Bundan dolayı da 90 dereceyi gördü işlemci. Ben 5200-5700 arası yapınca derece 80-84 arasına düşüyor ama bu RPM'de fanları kullanmak fanlara zarar verir mi? Bir de boştayken olması gereken RPM kaç olmalı?

Fan ömrünü kısaltırsınız, Otomatikte kalsın. 90 Derece sıcaklığı geçmiyorsa kalabilir.

RPM laptoptan laptopa değişir sıcaklık önemli olan 90 derecede sabit kalıyorsa o rpmde gayet iyi.

Fan ömrünü kısaltırsınız, otomatikte kalsın. 90 derece sıcaklığı geçmiyorsa kalabilir.

Hocam otomatikte 4300 RPM de oluyor oyunlarda cidden gereğinden fazla ısınıyor laptop 90-92 oluyor.

RPM laptoptan laptopa değişir sıcaklık önemli olan 90 derecede sabit kalıyorsa o RPM'de gayet iyi.

Hocam 87-88 problem değil mi 85 dereceyi aştığı zaman arttırıyorum ben RPM'i.

Hocam otomatikte 4300 RPM de oluyor oyunlarda cidden gereğinden fazla ısınıyor laptop 90-92 oluyor.

Hocam 87-88 problem değil mi 85 dereceyi aştığı zaman arttırıyorum ben RPM'i.
RPM ile oynamazsan daha iyi olabilir. Sana önerim laptop altı fanlı soğutuculardan kullanman. Bu sayede laptop altındaki ısıyı daha hızlı dağıtabilirsin.

Bende de omen 16 var. Oyunlarda pc'yi omen gaming hub üzerinden performans moduna alıyorum ve fan laptopun max değeriyle (6200rpm) çalışıyor sıcaklıklar da oyundan oyuna değişmekle beraber genelde 70 78 derece civarı değişiyor. Tabi yanlış anlaşılmasın her oyunda max devirde çalıştırmıyor yine otomatik oluyor fakat balanced modundan farklı olarak daha yüksek fan değerlerine çıkabiliyor. Balanced modda oyunlarda işlemci sıcaklığı 80'lerin üzerine çıkarken performans modunda 75 civarı seyrediyor. Pc boşta da 2000 ile 2300 rpm arası çalışıyor kısacası hususi kapatmazsanız fanlar durmuyor sessizce takılıyor hep.

Yeni konular

Geri
Yukarı