CPU Fan Nereye Takılmalı?

Namıdeğer Ben

Hectopat
Herkese merhabalar, öncelikle belirtmek isterim forumda yeniyim. Ve birkaç sorularım olucak. Umarım anlayışla karşılarsınız.
Direk konuya dalıyorum.
Benim anakartımda CHA-FAN(3pin) ve CPU-FAN(4pin) olarak iki çıkış mevcut. Benim alacağım işlemci fanında ise 3 pin mevcut. Ben bu fanı CHA-FAN çıkışına mı yoksa CPU-FAN kısmına mı takmam gerekiyor? CPU-FAN kısmına takarsam hangi yerlere gelmesi gerekiyor? Yanlış takarsam bir sıkıntı çıkarır mı? Teşekkürler.

CPU Soğutucu :
High Quality PC CPU Cooler Cooling Fan Heatsink for Intel LGA775 1155 AMD AM2 AM3 754 Wholesale Price-in Fans & Cooling from Computer & Office on Aliexpress.com | Alibaba Group

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yardımcı olduğunuz için teşekkürler
4 pinlik çıkışa bağlamalısın. Yani CPU FAN girişine. Yanlış takma ihtimalin yok zaten üzerinde çentikler var. Ancak neden o soğutucuyu alıyorsun ki. 30 lira gibi ufak bir rakam daha ekleyip kule tipi soğutucu alabilirsin. Daha ileriye dönük olur.
* Aerocool Verkho2 9cm Fan, 2x6mm Isı Borusu, 4pin PWM Intel / AMD Uyumlu İşlemci Soğutucusu (AE-CC-VERKHO2)
Kardeşim merhaba, dediğin soğutucuyu araştırdım. Acaba diyorum am3 soket ine uyumlu mu? ve ayrıca bu alıcağım soğutucu Asus m4n68t v2 anakartına uyum sağlar mı? Bir fikrin varsa; cevaplarsan sevinirim.

Son düzenleme:
Yardımcı olduğunuz için teşekkürler

Kardeşim merhaba, dediğin soğutucuyu araştırdım. Acaba diyorum am3 soket ine uyumlu mu? ve ayrıca bu alıcağım soğutucu Asus m4n68t v2 anakartına uyum sağlar mı? Bir fikrin varsa; cevaplarsan sevinirim.
Uyar kardeşim. Bizzat kendimde aynı soğutucuyu kullanıyorum gayet sessiz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı