CPU fanı sıcaklığa göre RPM düşürüyor

ThePatrio

Hectopat
Arkadaşlar bu CPU fanı PC actıgımda ilk sıcaklıga göre 2800 2700 RPM'e kadar calısıyor. Oyunlarda oyundan cıkıyorum, az internette takılıyorum fan normal olarak sıcaklık düşünce kendini de 1600 1700 RPM'e kadar düşüyor. Tekrar oyuna giriyorum bu sefer 2800 2900 RPM'e kadar gelmiyor. 2K RPM'de takılı kalıyor ve işlemci bu yüzden ısınma sorunu yaşıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Girip çıktıktan sonra CPU fan hızı değişmiyor anladığım kadarıyla. BIOS ayarlarını sıfırlayıp tekrar deneyin lütfen. Sorun devam ederse BIOS üzerinden CPU fanı ile ilgili olan panele girip görüntüyü atın.

Girip çıktıktan sonra CPU fan hızı değişmiyor anladığım kadarıyla. BIOS ayarlarını sıfırlayıp tekrar deneyin lütfen. Sorun devam ederse BIOS üzerinden CPU fanı ile ilgili olan panele girip görüntüyü atın.
Bios ayarları nası sıfırlanıyor bilmemki
Fan hızını ayarlayan bir program varsa önce kaldır, sonra bios u sıfırla. Sorunun düzelmezse başka çözümlere bakılır.
Hayır hic bi program yok
Restore Defaults olarak Sıfırladım biosu ve Xmp actım sadece bakalım nolcak.
Fan hızını ayarlayan bir program varsa önce kaldır, sonra bios u sıfırla. Sorunun düzelmezse başka çözümlere bakılır.
Kardeşim sıfırladım biosu halen aynı başka cözümü varmı fan ayarına baktım da fan ayarları normal.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı