Çözüldü CPU kullanımı %100 iken FPS düşüşleri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hasancan737

Hectopat
Oyunda iken ara sıra işlemcim %100'e takılı kalıyor ve FPS yüksek oranda düşüyor. Fakat arkada görev yöneticisini açarsam maksimum %70 oluyor anlam veremedim. (En az 3-4 kere denedim görev yöneticisini kapayınca bir süre sonra tekrardan %100'e dayanıyor CPU fakat görev yöneticisini arkada açık tutarsam normal değerlerde.)

Ekran kartım=GTX 660 Ti.
İşlemci=i3-3240 3.40 GHz.
RAM=4 GB.

i5 3340 ya da üzeri en az 4 çekirdek işlemci, i7 3770K alıp gerisini düşünmemek ister insan ama 3770 de alsan ilerde yine darboğaz olur. Ayrıca millet çakal olduğu için bu işlemcilerin ikinci eli de cep yakıyor.

i5 3340 ya da üzeri en az 4 çekirdek işlemci, i7 3770K alıp gerisini düşünmemek ister insan ama 3770'de alsan ileride yine darboğaz olur. Ayrıca millet çakal olduğu için bu işlemcilerin ikinci eli de cep yakıyor.

Kesin bir işlemci var mı yani şunu al sıkıntısız her türlü ekran kartını destekler dediğin?

Anakart da değişmeli ama. Çünkü anakart maksimum 3. nesil İntel destekliyor.
Anladım sağolun.
Ekran kartımın bu kadar güçlü olduğunu tahmin etmemiştim. i3'ün yeteceğini düşünmüştüm.
Peki bir anakart bir işlemci alacak olsam hangi model önerirsiniz belki ileriki zamanda değiştirebilirim. Aklımda zaten işlemciyi değiştirmek vardı ama hazır hali sorunumuz işlemci sizden öneri alayım.

Anladım sağolun.
Ekran kartımın bu kadar güçlü olduğunu tahmin etmemiştim. i3'ün yeteceğini düşünmüştüm.
Peki bir anakart bir işlemci alacak olsam hangi model önerirsiniz belki ileriki zamanda değiştirebilirim. Aklımda zaten işlemciyi değiştirmek vardı ama hazır hali sorunumuz işlemci sizden öneri alayım.
İşlemci i3-9100F ve anakart H310cm-HDV fazlasıyla yeterli olacaktır.

Şu anki anakartım dediğiniz işlemciyi destekler mi?
Anakartım=P8H61-M LX r2.0.
Hayır, senin anakartın 2 ve 3. nesil destekliyor yani alabileceğin en üst kart i7-3770K ancak sıfırını bulmak imkansız ikinci elleride ederinden fazlaya satılıyor ki alsan bile gene darboğaz yapacaktır. 9. nesil bir i3 veya 6. nesil bir i5 iyi olacaktır eğer ikinci el almak istiyorsanız 6. nesil i5 almanız gerekir.
i3-9100F + H310cm-HDV
i5-6500 + H110M-HDV
En mantıklı iki seçenek gibi gözüküyor bana bu iki modelde senin ekran kartına fazlasıyla yetmektedir.

Hayır, senin anakartın 2 ve 3. nesil destekliyor yani alabileceğin en üst kart i7-3770K ancak sıfırını bulmak imkansız ikinci elleri de ederinden fazlaya satılıyor ki alsan bile gene darboğaz yapacaktır. 9. nesil bir i3 veya 6. nesil bir i5 iyi olacaktır eğer ikinci el almak istiyorsanız 6. nesil i5 almanız gerekir.
i3-9100F + H310cm-HDV.
i5-6500 + H110M-HDV.
En mantıklı iki seçenek gibi gözüküyor bana bu iki modelde senin ekran kartına fazlasıyla yetmektedir.

Teşekkür ederim sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı