CPU kullanımı %100 oluyor ve FPS düşüyor

Yusufh4n

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar,
İlk öncelikle laptopumu normal bir şekilde kullanıyordum birden fanım deli gibi hızlı döndüğünü ve CPU kullanımının %100'e vardığını fark ettim sadece Java %80 kullanıyordu hemen çıkıp farklı oyunlarda denedim sonuç aynı idi. Hemen SSD ve 4 GB RAM sipariş ettim (önceden HDD ile 4 GB RAM vardı.) USB ile Microsoft'un sitesinden Media Creation Tool indirdim ve Windows 10 kurdum ama sonuç hala aynı idi. Sürücüler ve BIOS güncel işlemci ısınmıyor ama kullanımı %100 olunca FPS düşüşleri yapıyor ne yapmalıyım acaba Trojan bulaşmış olabilir mi? Ya da temiz önyükleme mi yapsam?

MSI Afterburner ile baktım oyunlarda ortalama 63 derece işlemci %100 kullanıyor (sadece oyunlarda değil Discord, Chrome açınca da kullanım yükseliyor.) ve fanım çok hızlı dönüp ses çıkartıyor. Lütfen yardım edin bu sorunu çözmem lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
İlk öncelikle laptopumu normal bir şekilde kullanıyordum birden fanım deli gibi hızlı döndüğünü ve CPU kullanımının %100'e vardığını fark ettim sadece Java %80 kullanıyordu hemen çıkıp farklı oyunlarda denedim sonuç aynı idi. Hemen SSD ve 4 GB RAM sipariş ettim (önceden HDD ile 4 GB RAM vardı.) USB ile Microsoft'un sitesinden Media Creation Tool indirdim ve Windows 10 kurdum ama sonuç hala aynı idi. Sürücüler ve BIOS güncel işlemci ısınmıyor ama kullanımı %100 olunca FPS düşüşleri yapıyor ne yapmalıyım acaba trojan bulaşmış olabilir mi? Ya da temiz önyükleme mi yapsam?

MSI Afterburner ile baktım oyunlarda ortalama 63 derece işlemci %100 kullanıyor (sadece oyunlarda değil Discord, Chrome açınca da kullanım yükseliyor.) Ve fanım çok hızlı dönüp ses çıkartıyor. Lütfen yardım edin bu sorunu çözmem lazım.

Hocam işlemciyi yazmazsanız vahiy yoluylamı anlayacağız Allah aşkına.

Adam işlemcisini yazsaydı, anlardık.
A2B9757A-F3D4-4558-8BEB-90290DFBB420.png

Yeni konular

Geri
Yukarı