CPU Kullanımı %100 [Windows10]

Mert Nalkıran

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Konuyu Windows 10 bölümünde açtım fakat işletim sistemli bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü öncesinde Windows XP kullanıyordum ve aynı sorun onda da vardı. 2 Gün önce Win10'a geçtim aynı sorun bunda da devam etmekte. Problemin kaynağı direkt olarak işlemciden mi kaynaklanıyor emin olamadığım için aşağıya gerekli donanım bilgilerimi yazıyorum, problemin asıl kaynağını tespit edebilirsem o donanımı yenilemeyi düşünüyorum.

Anakart: Gigabyte G41MT-S2PT
İşlemci: Intel Celeron 336 (Prescott) LGA775 2.8GHz (64bit)
RAM: Kingston 2GB DDR3 1333MHz
HDD: Western Digital WD800BD-22LRA 80GB SATA 7200RPM
Ekran Kartı: Onboard 1GB

Bir yanlışlık olmasın diye ekran görüntülerini de ekliyorum..

Dosya Ekleri

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    374,3 KB · Görüntüleme: 211
  • Capture2.PNG
    Capture2.PNG
    71,1 KB · Görüntüleme: 208
İşlemcinin güçsüz olduğunu biliyorum zaten bu hafta değişmeyi düşünüyordum fakat kesin olarak sorun düzelir mi diye emin olamadığımdan konuyu açma gereksinimi duydum. Windows XP'yi bile çalıştıramayacak kadar güçsüz değildir diye düşünmüştüm ondan bu şüphem.

Sıkıntı yok. Sorun işlemcinin güçsüz olması. Bütçeni belirtip yeni konu açarsan arkadaşlar en iyi sistemi toplayacaklardır sana.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı