CPU kullanımı artıyor

Rüzgar delen

Decapat
Selam. Bilgisayarımda sadece Opera ve dircord açıkken işlemci %90 kullanımı görüyor arka planda çok kulllanan bir uygulama keşfetim ancak ne olduğunu ve görevini sonlandırırsam ne olacağını bilmiyorum.

1625836808434.png

Ayrıca bu uygulama bazen %50'leri de görüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Bilgisayarımda sadece Opera ve dircord açıkken işlemci %90 kullanımı görüyor arka planda çok kulllanan bir uygulama keşfetim ancak ne olduğunu ve görevini sonlandırırsam ne olacağını bilmiyorum.

Eki Görüntüle 1101711

O uygulama Defender uygulaması arkada tarama yapıyordur.

Eki Görüntüle 1101711

Windows Defender neden oluyor buna.

'antimalware service executable' Windows Defender tarafından bilgisayarınızın gerçek zamanlı olarak tarandığını ve her türlü virüs ve kötü amaçlı yazılımdan korunduğunu gösterir.

Eki Görüntüle 1101711

Eğer görevi sonlandırmaya çalışırsanız yapacağınız işleme izin verilmez.

Defender Control diye bir program var. Onu kullanıp kapatabilirsiniz. Ancak ne kadar güvenli orasını bilemem. Bilgisayarınız tehditlere açık hale gelebilir.

Artı -1 Eksi
Defender Control diye bir program var. Onu kullanıp kapatabilirsiniz. Ancak ne kadar güvenli orasını bilemem. Bilgisayarınız tehditlere açık hale gelebilir.

Hocam ben daha önce kullanıyordum bir zararı olmadı. Fakat Windows Defender dosyalarını kaldırmak istiyorsanız, Shift tuşuna basılı tutup yeniden başlatın ardından onarım kısmına gidip gelişmiş seçenekler kısmından komut istemini seçin bilgisayarınız yeniden başlatılacaktır ardından açılan komut istemi penceresinde notepad yazıp açılan not defteri penceresinden dosya kısmına gelip kaydet butonuna basın Windows kurulu olduğu diski bulup program files klasöründen Windows Defender ve Windows Defender Advanced thread protection klasörünü silin program files X86 klasöründede Windows Defender klasörünü silin ardından biligisayarınızı yeniden başlatın Windows Defender yok olmuş olacaktır.

Not: Windows Defender kayıt defterinde hala kayıt girdileri olacaktır fakat arka planda çalışmayacktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı